Jaká domácí rozhodnutí jste udělali, aby bylo snadné udržet doma pořádek po nastěhování?

Nezařazené

Přidal plunkett, dne 15. 04. 2022,  0x


Udržet dům uklizený a čistý po dlouhém bydlení opravdu není snadné.Kromě některých úklidových dovedností a nástrojů je třeba některé z nich zohlednit již od dekorace.

Následující podrobnosti o domácnosti jsou zkušenostmi, které shrnulo mnoho majitelů a přátel, a důvodem, proč mohou být čisté každý den.

1. Deska proti olejovým skvrnám nainstalovaná na stěně kamen

Před kamny většiny lidí jsou kachlové stěny, ale mezi kachlemi jsou mezery a po postříkání olejem se obtížně čistí. Po instalaci desky proti mastnotě na stěnu před sporákem ušetří spoustu námahy.

Po každodenním vaření se skvrny od oleje setřou hadříkem, celá stěna je velmi svěží a čistá a kuchyně vypadá světlá.

2. Úložný regál s kolečky

Prostor kuchyňské skříňky nestačí, je třeba začít s úložným regálem, který jej doplní.Nikdy nepoužívejte úložný regál, který nelze snadno přemístit.Zemina bude tvořit sanitární mrtvý kout.

Všechny, které doma používám, mají kolečka jako třeba vozíky IKEA, které jsou krásné a mají velkou úložnou kapacitu.Při úklidu země se dá bez větší námahy posunout na stranu.

Štěrbinový prostor v kuchyni by měl být také vybaven kolečky, abyste ho při ukládání drobností, nápojů a občerstvení mohli vyndat a získat.

Použití mezerového prostoru může snížit padající prach v této poloze a je to také způsob, jak učinit kuchyň čistší.

Nová obytná mezera skladování stojan stojan kuchyně koupelna koupelna lednička mezera skladování malý tlak

3. Opusťte záchodovou štětku se základnou

V minulosti byly všechny toaletní kartáče vybaveny podstavcem, při vytírání podlahy v koupelně bylo nutné toaletní kartáč odsunout na jednu stranu, což bylo velmi nepohodlné.

Hlavici kartáčku lze sice umístit do základny, ale i tak po dlouhé době přinese do koupelny zápach.

Nyní je nahrazena jednorázovým toaletním kartáčem.Hlava kartáče je jednorázová čistící bavlna.Po použití lze vyhodit.Není bez skvrn a bez zápachu.Tyč kartáče lze zavěsit přímo na zeď nebo na bok záchod.

Zpočátku jsem měla obavy, že štětec nebude čistý, ale po jeho použití nemám vůbec žádné obavy, protože čistící polštářek obsahuje koncentrovaný prostředek na čištění WC, který taje při kontaktu s vodou a čistící efekt je také zřejmý .

Jednorázové toaletní kartáče jsou dostupné i s podstavci, ale já osobně preferuji nástěnné, které jsou čistší a svěžejší.

Sada jednorázových toaletních kartáčů Japonsko jednorázové náhradní hlavice domácí koupelna bez smrti

4. Skříň je připojena shora dolů

Domácnost by měla být čistá, alespoň horní a spodní část skříně by neměla být zaprášená. Proto se doporučuje, aby při zdobení byla normální skříň spojena shora dolů.

Zamezí se tak možnosti padání prachu a také kapacita skříně je větší než dříve.Kromě šatní skříně je potřeba přes vrchní díl navrhnout i závěsné skříňky v kuchyni a úložné skříňky doma .

Zde se nedoporučuje, abyste začínali s hotovými skříňkami s nožičkami, které vypadají retro a elegantně a při úklidu se vám lámou v pase.

5. Gel na odstraňování plísní na lepidlo na plesnivějící sklo

Po dlouhém bydlení v domě je plíseň na okraji pracovní desky nevyhnutelná.Nucené škrábání po určitou dobu způsobí plíseň. Moje metoda je použít gel na odstranění plísní, vymáčknout gel na plíseň a nechat několik hodin působit, plíseň automaticky zmizí.

Odstranit lze například okraj kuchyňského dřezu, místo nanesení lepidla na sklo v koupelně, roh stěny a plíseň v těsnění pračky.

Plíseň Gel Lednička Pračka Gumový proužek Dřez Lepidlo na sklo Odstraňovač plísní Rohová dlaždice

Je to v podstatě čistící prostředek, který mám doma vždy. Nutno zdůraznit, že antibakteriální látky obsažené v tomto gelu na odstraňování plísní dokážou do určité míry zamezit i opětovnému růstu plísní.

6. Tenký nábytek s vysokými nohami do jídelny pro hosty

Pokud se chcete při vstupu do domu cítit na první pohled svěže a upraveně, v jídelně pro hosty musí být použit nábytek se štíhlými nohami a vysokými nohami. Za prvé, může zlepšit zrak lidí a celý dům bude vypadat méně objemně a osvěživě. .

Za druhé, díky štíhlým a vysokým nohám je prach na zemi jasný na první pohled. Ať už jde o pohodlí při úklidu nebo o mentalitu, lidé díky nim uklízejí hned napoprvé a domácnost lze přirozeně udržovat v čistotě každý den.

7. Na balkoně postavte malou plošinu

Pokud je na balkoně pračka, doporučuje se postavit malou plošinu. Při dešti tak nebude dešťová voda zatékat do spodní části pračky a také může zabránit hromadění prachu, skvrn apod. pod pračkou.

Další výhodou je, že pro pračku je pohodlnější vypustit a omezit přetékání vody.

8. Závěsné WC

Naše tradiční toalety jsou podlahové vpusti.Kontakt mezi toaletou a zemí časem způsobí plísně a skvrny, což je nevzhledné.

Mezi zadní částí klozetu a stěnou je stále mezera Kartáček nelze zasunout, takže se velmi špatně čistí a zápach se po dlouhé době rozplyne.

Závěsné WC takové problémy vůbec nemá, při zavěšení na zeď je svěží a čisté a není zde žádný mrtvý kout hygieny. Nádržka na vodu ve stěně také vypadá luxusně a navíc usnadňuje údržbu koupelny.

9. Dno koupelnové skříňky je zavěšeno

Pokud chcete, aby koupelna byla čistá a pracná, musí být dno koupelnové skříňky zavěšeno a musí být zavěšeno alespoň asi 30 cm. Takto se dají vkládat smetáky a mopy k úklidu, většinou lze umístit umyvadlo, elektronickou váhu atd.

Jakmile je dno koupelnové skříňky zavěšeno velmi malé a má nohy, vytvoří velký sanitární kout, který nelze uklízet ani skladovat.

Taková koupelnová skříňka po jednom až dvou letech života pod skříňkou shodí spoustu drobností.

10. Váha s kyselinou citronovou

Vodní kámen se vyrábí zásadně po pár měsících pobytu, ať už se jedná o skleněnou přepážku nebo nerezovou baterii, bude tam mlžná vrstva. Existují metody a dovednosti k čištění vodního kamene a hlavním trikem je rozpouštědlo kyseliny citrónové.

Kyselinu citronovou rozpustíme a dáme do konve, nastříkáme na místa s vodním kamenem, necháme odstát a poté otřeme hadříkem na rybí šupiny.

Denní váhu lze čistit bez bolení rukou a bez štiplavého zápachu.

Také na dně umyvadla v koupelně bude dlouhodobě docházet ke kondenzaci vodního kamene.Nastříkejte také rozpouštědlo kyseliny citronové a po odstátí vykartáčujte štětcem.

Stejným způsobem se čistí i vodní kámen na zrcátku.Pokud se jedná o vážnější vodní kámen, je doporučeno zvýšit množství nástřiku.

Stejně jako dlouho používaná baterie, pokud je vodní kámen silnější, po nastříkání můžete použít kartáč s ocelovými kuličkami.

Potravinářská kyselina citronová čistič vodního kamene odvápňovací prostředek pro domácnost, rychlovarná konvice, čištění ohřívače vody

11. Vysoká postel

Ložnice by měla být čistá a uklizená a vhodnější je zvolit postel s vysokou nohou.Tady je otázka čistoty.

Ať už ji čistíte sami nebo používáte robotický vysavač, postel s vysokými nohami se musí čistit snáze než postel stojící na zemi.

Z hlediska skladování je obyčejná stojací postel uložena uvnitř s otevřenou deskou postele, po jejím vložení je velká pravděpodobnost zapomenutí a bude líná ji vyndat.

Na dno vysokého lůžka lze umístit velký úložný box, který lze také uložit a bude tak pohodlnější aportovat věci.

12. Ruční vysavač

Pokud chcete mít svůj domov bez poskvrny, je nutné udržovat ruční vysavač, ať už slouží k čištění sedadla auta nebo k úklidu všech částí domu, je to velmi pohodlné.

Zejména pro žmolky na síťovém okně a prach v okenní mezeře to lze ručním vysavačem zvládnout během několika minut.

Často používám ruční vysavač na vysávání prachu, vlasů atd. pohovky a podlahových rohoží, což je jednodušší a méně pracné, než to čistit sám a trochu kartáčovat kartáčem.

13. Do pracovny dejte rozkládací pohovku

Pracovna doma je poměrně malá a je zde umístěna rozkládací pohovka, která při každodenní kancelářské práci nepřekáží a není snadná na péči.

Pokud host doma potřebuje zůstat přes noc, lze jej rozšířit jako postel a přidat do domu ložnici.

Ve srovnání s přímým umístěním postele lze rozkládací pohovku po použití odložit a lze ji normálně používat jako pohovku, aniž by zabírala méně místa.

14. Čisticí stěna pro uložení nářadí

Nepořádné jsou také úklidové nástroje, pokud jsou naskládány přímo na sebe. Využijte prostor za dveřmi koupelny a zavěste je na zeď, abyste měli okamžitě pořádek.

Další výhodou zavěšení na zeď je, že se pohodlně vypouští a suší a také se pohodlně bere a domov vypadá čistěji a uklizeně.

Háček na mop věšák na mop na mop pevný závěs na kuchyňský smeták bez průrazu

15. Čištění těžkým olejem

Kuchyňskou digestoř je potřeba pravidelně čistit, jinak budou na celé stěně kuchyně olejové skvrny. V minulosti jsem to sám trochu rozebral a vykartáčoval, později jsem zjistil, že je to příliš těžké vůbec kartáčovat a také to jde složitě znovu instalovat.

Později bylo pracnější přejít na cílený čisticí prostředek, jako je domácí sprej na těžký olej nebo čistič digestoří Kao.Read more at:green formal dresses | purple formal dresses

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.