Jaké detaily je třeba věnovat pozornost při zařizování pokoje pro seniory?

Nezařazené

Přidal plunkett, dne 26. 04. 2022,  0xBez ohledu na to, zda spolu žijí nebo ne, pokud to podmínky dovolí, měl by být pro stárnoucí rodiče zařízen zdravý, pohodlný a bezpečný pokoj.

V prosinci jsme vyzpovídali řadu majitelů a předložili návrhy dekorací, které více odpovídají potřebám fyzického a duševního zdraví seniorů, pokud jde o styl designu, výběr materiálu podlahy, umístění nábytku, design osvětlení, sladění barev, úprava hluku a mnoho dalších aspektů.

Od 60. roku věku budou patrné známky stárnutí, jako je shrbenost, pomalejší pohyby, pomalejší reakce, nižší rozlišování barev a snížené prostorové vnímání.

S rozvojem společnosti se výzdoba obývacího pokoje seniorů postupně stala důležitým tématem v našem designérském oboru a také speciální potřeby seniorů se u nás dostávají stále více do pozornosti.

Za prvé, výběr broušeného materiálu, protiskluzový je velmi důležitý

Naši designéři nejvíce kladou důraz na to, aby nedocházelo k pádu seniorů, musí být podkladový materiál vyroben z materiálů s dobrými protiskluzovými vlastnostmi.Nejvhodnější je použití dřevěných podlah, koberců, křemenných dlaždic, hrbolků. pruhovaná dlažba a protiskluzová mozaika Dřevěné podlahy a drobné mozaiky v koupelně jsou ideální kombinací.

Mnoho designérů navrhuje, aby pokoj pro seniory zvolil korkovou podlahu. Korková podlaha dokáže jemně absorbovat plosky nohou, takže chůze neklouže a má určitou elasticitu. Dokonce i elasticita starého muže, který padá na podlahu, může Také dopad na sílu nárazu.Současně může dřevěná podlaha Snížení hluku a pohlcování zvuku.

Do koupelnových nebo kuchyňských dveří, které jsou náchylné na stříkající vodu, je nejlepší položit protiskluzovou podložku pro starší osoby. Zde je připomenutí, že pokud jsou dlažba a dřevěné podlahy omylem pokropeny vodou, stanou se velmi kluzká a malá podlahová rohož může být snížena pravděpodobnost nehody.

2. Nechte dostatek místa pro umístění nábytku

Nábytek pokoje pro seniory je přednostně dřevěný, pouze železný nábytek a méně hranaté skříňky. Neměl by být vyšší než zásuvka a neměl by být nižší než na západ. Zkuste jej umístit ke stěně a vyberte více nábytku, který odpovídá výšce psacího stolu, aby se starší lidé mohli postavit při vstávání Při výběru nábytku musíte dbát na jeho stabilitu Nevybírejte nábytek se silnými funkcemi jako je mobilní skládání nábytku popř. s kolečky.Při používání je snadné způsobit nehody a poškodit starší osoby.Umístit malé sedátko do předsíně Židle vhodná pro starší osoby k sezení a přezouvání.

Starším lidem může hladký prostor usnadnit chůzi.Nábytek v pokoji pro seniory je proto tvarově odlišný, složitý a neměl by být výstižnější a praktičtější, aby starším lidem zůstal dostatek obytného prostoru.

Starší lidé musí většinou v noci vstávat.Jejich lůžka jsou umístěna u dveří,což je vhodné pro záchodová lůžka.Je lepší použít tvrdou matraci nebo silnější postel.Pro seniory,kteří trpí revmatickým namožením bederních svalů a kostí hyperplazie Říká se, že měkká postel je zdraví škodlivá.Výška postele by měla být vhodná pro vstávání a vstávání a při troše neopatrnosti se nevymkne a nezraní.Povlečení by mělo být lehké a přírodní lůžko pro seniory.Nejlépe je umístit ve směru sever-jih a směru zemského magnetického pole.

Vzhledem k tomu, že senioři zůstávají dlouhodobě doma, je nutné zvážit umístění sedaček a pohovek, které seniorům zpříjemní pohodlí, a zároveň nastavit konferenční stolek nebo malou desku, která je vhodná pro seniory. umístěte jejich předměty do jejich rukou.Taková nastavení by měla být hladká a pevná.Hlavně tvar.

3. Barevné sladění, jednoduché a jednoduché vyrazit mír

Při výběru interiérových barev by měl být kladen důraz na jednoduchost, měkkost a hřejivost.Stěny lze nahradit jednoduchými a elegantními barvami, jako je béžová a světle oranžová.Tyto barvy způsobí, že se starší lidé budou cítit tiše a mírumilovně.Nadšená nebo vzrušená barva .

Postava je optimističtější a extrovertní starší lidé si mohou vybrat i některé teplé barvy, jako je fialová a hnědá.

Nezbytnou volbou jsou také vhodné rostliny v květináčích a zelené rostliny.

Za čtvrté, uspořádání osvětlení je jasné a snadno se ovládá

Světelný zdroj v pokoji pro seniory nesmí být příliš složitý Neinstalujte barevná světla, která budou seniory oslňovat a snadno povedou k náhlému kardiovaskulárnímu onemocnění Pro seniory nejsou vhodná světla se silným kontrastem světla a tmy nebo příliš jasné barvy , protože je snadné způsobit starším lidem.změny nálad.

Pro seniory je nejdůležitější pohodlí života.Na místě vstupu do dveří by měl být vypínač.V opačném případě při vstupu do domu za tmy snadno zakopnete o postel, takže můžete ovládejte zdroj světla kdykoliv, když v noci vstáváte Abyste zajistili seniorům Pro bezpečnost při nočním vstávání lze malé noční světlo nainstalovat i do ložnice Někteří starší lidé rádi leží v posteli a čtou , takže světlo na nočním stolku by mělo být o něco jasnější, nejlépe takové s nastavovacím spínačem, které lze rozsvítit nebo upravit podle potřeby.Tma, chodby, koupelny, kuchyně, schodiště, noční stolky atd. je potřeba navrhnout noční osvětlení.

5. Nostalgický styl Starý nábytek má nové využití

Senioři, kteří zažili mnoho životních peripetií, mají silnou nostalgickou náladu a mají rádi krásu důstojného a ustáleného.Design a rozmístění nábytku by měly být vážené a styl by měl být stabilní.

Při navrhování domu pro seniory je nutné se vypořádat se starým nábytkem. Se vztahem mezi novým prostředím a vztahem starého nábytku a nového nábytku se senioři často zdráhají vyhodit starý nábytek. příběh, vykreslující vůně minulých let.

Jako junior zabránit stěhování starého nábytku do nového domu, ale nahradit celou sadu nového nábytku pro rodiče, to se zdá synovské, ale nesplňuje přání starého muže. Ve skutečnosti je kupovaný nový nábytek starožitný styl, ale pro starého muže je stále citově ztracený Použijte starý nábytek, na který jste zvyklí, takže místo vyhazování starého nábytku je pro designéra lepší najít způsoby, jak jej harmonicky začlenit do nového domova. Starý muž je nostalgický ne starožitným nábytkem, ale bývalým domovem a bývalým životem ať některý vybraný starý nábytek, V novém životním prostředí, vnukne starším vřelé myšlenky.

Za šesté, odveďte dobrou zvukovou izolaci, často kontrolujte dveře, okna a židle

Pokoj seniorů by měl být zařízen co nejdále od obývacího pokoje a jídelny.Při zařizování je třeba dbát na zvukově izolační účinek dveří a oken a stěn.A to i v případě, že na seniory nemá vliv zvenčí hluk, protože starší lidé jsou obecně citlivější na zvuk, jsou citlivější na stárnutí nervů.Když mluvíte, i při nízké hlasitosti se budou cítit nepříjemně.

7. Prostor balkónu Zaveďte sluneční světlo a vzduch

Mnoho dětí se kolem seniorů nevyskytuje a starší lidé si rádi nechávají nějaké květiny a rostliny, takže zkuste vybrat pokoj s balkonem pro starší osoby, nepoužívejte balkon k jiným účelům a instalujte mírně vysokou cenu, ať si starší dají hrnkové rostliny, Tyčinky a tyčinky ptáků do klece jsou poutavé a ptačí hlas je příjemný pro uši, což je prospěšné pro fyzické i duševní zdraví starších lidí.

Za osmé, koupelna je kluzká, odvádí dobrou práci s protiskluzem a zabraňuje nehodám

Vodní pára způsobí kluzkost podlahy v koupelně Podlaha v koupelně musí být z protiskluzových materiálů Podlaha v koupelně s drobnými mozaikovými dlaždicemi je odolnější proti skluzu než jiné materiály Navíc různé protiskluzové podložky prodávané na market jsou také dobrými partnery pro seniory.Lze umístit u dveří koupelny, uvnitř i vně vany.

Kromě instalace zábradlí na obě strany toalety a umyvadla vedle vany lze na toaletu nainstalovat také automatické splachovací zařízení, aby se starší lidé nemuseli otáčet a utírat.

Ve sprchách a na chodbě by měla být instalována odpočinková zařízení, aby si starší lidé mohli odpočinout, když se jim náhle zatočí hlava.

9. Nainstalujte alarm a včas přivolejte pomoc

V koupelně vedle lůžka starého pána lze zřídit poplachový spínač poplachový zvonek, který je umístěn v obývacím pokoji dětské obrany.Pokud tam děti nejsou, mohou se pokusit spojit se zabezpečovacím systémem komunita. S.O.S,

Deset, bezbariérový přístup, úroveň terénu je velmi důležitá

Aby bylo zajištěno pohodlí starších osob na invalidním vozíku, vnitřní podlaha by se měla vyhýbat změnám výšky, jako jsou prahy a schůdky. I když je podlaha se změnami výšky, měly by být pro přechod použity malé plochy. Změna hloubky může způsobit, že starší lidé budou dělat nesprávné úsudky o výšce země a ovlivnit normální chůzi, proto je z důvodu pojištění zvolena barva země jednotná.

V předsíni, obývacím pokoji, ložnici, koupelně a na dalších místech lze zapojit pomocná madla o průměru 4 cm a výšce 90 cm, která usnadní chůzi seniorům.

Navíc pro usnadnění obsluhy starších osob lze vhodně zvýšit počet zásuvek a vhodně upravit použití hydraulických pistolí a dalších spínačů, které vyžadují velkou sílu, a rukojeť základní skříňky být vhodně upraven.

11. Oddělený design postele pro zajištění dobré kvality spánku

Při návrhu ložnice navrhujeme, aby senioři měli často špatnou kvalitu spánku. Někteří starší lidé často vstávají v noci na toaletu. Aby neovlivňovali zbytek manželky, může být ložnice navržena s odděleným postele.

12. Volba spínače Indukční dálkové ovládání je pohodlnější

V pokoji pro seniory si můžete vybrat indukční vypínač, dálkový vypínač nebo vypínač s dvojitým ovládáním.Aby silné světlo nedráždilo oči seniorů, je třeba se v místnosti vyvarovat použití vysoce reflexních materiálů. Noční světla by se také měla rozhodnout pro nastavitelné spínače.Read more at:evening dresses melbourne | evening dresses adelaide

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.