Musím dům po rekonstrukci půl roku sušit?

Nezařazené

Přidal plunkett, dne 22. 07. 2022,  0xJe nutné nově zrekonstruovaný dům půl roku sušit?

Osobně mám pocit, že i když se suší půl roku, tak to nepomůže a nemůže problém vyřešit.

Mnoho majitelů se bude ptát, proč jsou materiály, podlahy, dřevěné dveře a nábytek v domácnosti všechny třídy E0, nebo bude problém s nadměrným množstvím formaldehydu?

Uvedu příklad.Například v čistém jezírku je voda v něm velmi čistá.Když do něj něco hodíte,nenajdete žádnou špínu,ale když do rybníka hodí tucet lidí kradené věci, určitě to uvidí. Rybníky budou znečištěné.

Tyto vnitřní hlavní materiálové produkty, jedna položka je umístěna uvnitř, jak řekl obchodník, nevznikne žádný problém s překročením normy formaldehydem, ale pokud je uvnitř umístěno několik dřevěných materiálů, dojde k problému s překročením normy formaldehydem.

Mnoho podniků říká „nainstaluj a žij“, což je téměř nemožné.

Ještě jeden bod:

Formaldehyd se bude uvolňovat 10-15 let a není to něco, co by se dalo vyřešit větráním na pár měsíců, takže musíme kontrolovat znečištění formaldehydem od zdroje.

1. Nábytek nevstoupil do terénu, největší znečištění je lepidlo

Kde se bude lepidlo používat?

Podlahové lišty, lepidlo na dlaždice, pěnové lepidlo na dveře a okna, lepidlo na stropní omítky, kuchyně a koupelna, umyvadlo, lepidlo odolné proti plísním na toalety, lepidlo na sklo, lepidlo na mramorové desky, lepidlo na dřevěné dveře atd.

Pokud jde majitel na trh s dekoracemi, aby se podíval na dovážené lepidlo, cena je poměrně drahá. Lepidlo používané dekoračními společnostmi je obecně domácí lepidlo. Zda je více formaldehydu, závisí na dekorační společnosti.

2. Po vstupu nábytku na místo jsou znečištěním dřevěné dveře, podlaha a nábytek

Promluvme si nejprve o kvalitě dřevěných podlah, které lze rozdělit na:

Čisté masivní dřevo > třívrstvé masivní dřevo > masivní dřevěný kompozit > zesílený kompozit

1. Čistě masivní dřevěné podlahy jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí Každá dřevěná podlaha je vyrobena z čistého masivního dřeva, ale její estetika není tak dobrá jako u kompozitních podlah.

2. Třívrstvý kompozit z masivního dřeva a masivního dřeva, oba jsou vyrobeny z vícevrstvého deskového sendvičového lepidla. Třívrstvý kompozit z masivního dřeva používá méně lepidla než kompozit z masivního dřeva a třívrstvý kompozit z masivního dřeva má o jednu vrstvu více než kompozit z masivního dřeva a kvalita je stejná jako u kompozitu z masivního dřeva Ochrana životního prostředí je přirozeně lepší než kompozit z masivního dřeva.

3. Vyztužený kompozit je vyroben z dřevěných vláken při vysoké teplotě.Výhodou je, že je odolný proti opotřebení, není tak skřípavý jako masivní dřevěné podlahy a může dosáhnout úrovně E1 z hlediska ochrany životního prostředí.Z hlediska ochrany životního prostředí je není horší než třívrstvé nebo vícevrstvé masivní dřevo.Praktické lze koupit zpevňující směs.

3. Jaké jsou zdroje znečištění vnitřního ovzduší?

1. Radon

Škodlivost zdrojů znečištění radonem je u nás často podceňována.

Radon, který je radioaktivní znečišťující látkou, poškozuje dýchací systém a vyvolává rakovinu, zejména rakovinu plic. Radon pochází hlavně z kamenů, domácích kamenů a všech druhů nedokončených stavebních materiálů, které používají kameny jako suroviny, jako je cement, sádra a dokonce i říční písek, zejména žula.

2. Formaldehyd

Formaldehyd, zdroj znečištění vnitřního ovzduší, jak každý ví, pochází především z různých vnitřních lepidel a tkanin, ať už jde o vnitřní dřevěné desky, vícevrstvé desky, podlahy, dřevěné dveře a různé druhy nábytku uvolňují formaldehyd.

Mnoho podniků řekne, že pokud je formaldehyd příliš vysoký, způsobí to lidem fyzické nepohodlí a u všech vyvolá paniku, stejně jako příliš mnoho formaldehydu může způsobit některé příznaky, jako je leukémie.

Na co si musíme dát pozor je, že formaldehyd je skutečně prvotřídní protirakovinná látka, ale sluneční záření také a alkohol také, takže si každý musí dávat pozor, aby ho kvůli tomuto problému neodřízli bezohlední obchodníci.

3. Amoniak

Amoniak pochází z betonu, cementu a dalších nekvalifikovaných desek, méně kvalitního bílého latexu, nátěrů atd. a také ze špatně utěsněných odpadů. Nevím, jestli jste zjistili, že při stavbě zdí a vyrovnávání cementem se vždy objeví nějaké dráždivé pachy a tyto štiplavé pachy pocházejí z koupelen a jiných míst.Tento zápach je - čpavek.

4. TVOC

V Číně existuje mnoho definic TVOC. Je definována v národní normě TVOC je zkratka pro „Total Volatile Organic Compounds“. Analýza byla provedena pro těkavé organické sloučeniny s retenčními časy mezi n-hexanem a n-hexadekanem.

5. Benzen

Nejčastějšími zdroji benzenu jsou barvy, barvy, latexové barvy a některá lepidla.Pokud si chcete vyrobit barvu na dřevo na místě doma, nebo si koupit barvu na nábytek, se kterou se špatně manipuluje, snadno benzen překročí normu.

Benzen má zvláštní charakteristiku, má nezvyklý zápach, zvláště pro malé děti, mnoho lidí má rádo čich benzinu a barev, které jsou velmi nebezpečné. Benzen může vyvolat leukémii a aplastická anémie byla uznána lékařskou komunitou a dopad na plod je také extrémně vážný.

Toluen a xylen jsou oba ze stejné rodiny jako benzen a také pocházejí z velkého množství čisticích prostředků.V posledních letech stát přísně kontroloval a kontroloval mnoho podniků, aby místo benzenu prošly testem toluen a xylen.

Obecně tedy znečištění pochází hlavně ze tří aspektů:

1. Nátěry stěn a podlah na bázi cementu, tmelu a sádry jsou zdrojem radonu a čpavku.

2. Nátěry a související rozpouštědla jsou zdrojem benzenových znečišťujících látek.

3. Prostěradla a příbuzné tkaniny jsou zdrojem formaldehydu.

4. Znečištění začíná od zdroje

Pokud chceme zajistit, aby ovzduší odpovídalo normě a znečištění nebylo vážné, musíme začít od zdroje a tomuto typu problémů věnovat pozornost.

1. Věnujte pozornost příslušenství a řemeslnému zpracování dekorace

Pokud jste běžný majitel, určitě si nekoupíte doplňky jako cement, písek a tmel osobně. Maximálně to koupí dekorační firma a dorazí na místo. Majitel si může spočítat množství. Pokud cement není dobrý , maximálně je špatně označení a model.Pokud tmel není kvalitní, ovlivní to uvolňování čpavku a radonu.

Důležitá je také řemeslná zručnost. Nyní mnoho dekoračních společností nakupuje hotové tmely a upevnění stěn. Stále však existuje mnoho stavebních týmů, které nakupují tmel a připevňování stěn vodou, což způsobuje vážné znečištění životního prostředí, zejména tzv. „černý kbelík“ nebo „papírový kbelík“ podřadného lepidla.Tomuto problému musíme věnovat pozornost.

2. Nevyrábějte skříně na místě, pečlivě vybírejte dřevěné zpracování a podlahu

Zde je klíčový bod, o kterém je třeba mluvit, snažte se nepřizpůsobovat skříně na místě. Z hlediska ochrany životního prostředí mohou vlastní skříně na místě dosáhnout pouze měkkého těsnění hran a škodlivé látky, jako je formaldehyd v desce, nemohou být účinně odpařeny, aby se nemohlo uvolnit znečištění.Hlavním zdrojem vnitřního znečištění se staly skříně.

Určitě nestříkejte barvu na místě, tady rozhodně nestříkejte barvu na místě, efekt je ošklivý, natož uvolňování škodlivin na bázi benzenu a TVOC prostě nemůžete ovlivnit.

3. Potenciální kontaminace Záclony a textilie

Jak jsme právě řekli, textilie, jako jsou záclony a některé kůže, jsou hlavními zdroji znečištění, zejména znečišťujícími látkami přidávanými do výrobního procesu, a nejsnáze přehlédnutelné jsou záclony a textilie, tmavé barvy a světlé barvy Znečištění předmětů je poměrně vysoká, takže při nákupu musíte věnovat pozornost.

Pokud si koupíte záclony a zápach formaldehydu je příliš silný, doporučuje se nejprve komunikovat s obchodníkem a nechat obchodníka nejprve poslat a poté nainstalovat.Po doručení záclony je nutné ji vzít zpět a nejprve vyčistit Pokud je závěs vážně stažený, můžete také požádat obchodníka, aby bránil vaše práva a zabil dvě mouchy jednou ranou.

Pět běžných metod úpravy formaldehydu

Na trhu existuje mnoho metod "úpravy vzduchu" pro odstranění formaldehydu, nejběžnější je metoda fotokatalyzátoru, která byla předána z Japonska. Katalyzátor se rozprašuje uvnitř a pak se spoléhá na ozařování ultrafialovými paprsky přes katalyzátor. , vzniká formaldehyd a další znečišťující látky.Chemická reakce vytváří oxid uhličitý a vodu, aby se dosáhlo efektu odstranění formaldehydu.

Co se týče těch lidových místních postupů, čaj, citron, cibule, grapefruitová kůra, bílý ocet... to jsou prostě kradení ucha, používání jedné příchutě k překrytí druhé.

Zde bych chtěl všem připomenout, že detektory formaldehydu zakoupené online za desítky či stovky juanů jsou zcela zbytečné, nepřesné a nemají žádnou referenční hodnotu. Jejich přístroje musí být schopny detekovat formaldehyd, jak jinak mohou prodávat produkty?

6. Jak "sušit" po dokončení dekorace

Existuje mnoho takových, které se zdají být vyšší, ale metoda dekontaminace je ve skutečnosti nevědecká.Nejstaromódnější metodou je sušení domu na půl roku. Zejména slovo „vyvětrání“, které je ve skutečnosti krystalizací moudrosti, kterou zanechala starší generace, lze toto znečištění vzduchu větrat uvnitř i venku sušením, aby se snížilo znečištění a zajistilo se bezpečné obývání.

Při sušení nezapomeňte otevřít dveře skříně, dveře a okna a balkony, abyste zajistili dobré větrání v co největší míře. Pokud to čas dovolí, doporučuje se upravit dobu sušení na léto, což může zajistit lepší cirkulaci vzduchu uvnitř i venku .

7. Dávejte pozor na jiné zdroje znečištění než dekorace

Mnoho majitelů možná ví, že ve větraném domě je velmi málo formaldehydu, ale po vložení kusu oblečení do skříně se zápach formaldehydu během několika dní znovu objeví. Ve skutečnosti je formaldehyd přiveden z Existuje nějaký obskurní formaldehyd, který těžko odhalujeme.

Pokud právě teď mluvíme o těchto vyhýbání se, pak je tu další problém, který budou všichni ignorovat, a tím je kouření.

Aromaterapie a inkoust mohou obsahovat benzen a TVOC a látky obsahují formaldehyd. Kouř z kouření je plný pěti jedů, radonu, čpavku, formaldehydu a vůbec všeho. Pokud kuřáci vdechnou do plic, způsobí to velmi vážné poškození lidského těla , zejména u lidí, kteří kouří pasivní kouření, mohou částice sazí v celém vnitřním prostoru přetrvávat déle než deset let, takže zde bychom měli být ostražití, zda můžete přestat kouřit nebo přestat kouřit. Pokud nemůžete přestat kouřit, je lepší jít kouřit ven Členové rodiny zanechávají bezpečnostní riziko.Read more at:long evening dresses | formal dresses sydney

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.