Na jaké detaily je třeba věnovat pozornost při zařizování pokoje pro seniory?

Nezařazené

Přidal plunkett, dne 17. 12. 2021,  0x


Pokud jde o to, zda spolu žít, pokud to podmínky dovolí, měl by být pro stárnoucí rodiče zařízen zdravý, pohodlný a bezpečný pokoj.

V prosinci jsme vyzpovídali řadu majitelů. Od stylu designu, výběru materiálu podlahy, umístění nábytku, designu osvětlení, sladění barev, protihlukové úpravy a mnoha dalších aspektů jsme předložili návrhy dekorací, které jsou více v souladu s fyzickým a duševním zdravím. potřeby seniorů.

Od 60 let budou lidé zjevně pociťovat určité známky stárnutí, jako je ohýbání se, pomalejší pohyb než v minulosti, pomalejší reakce, snížená schopnost rozlišovat barvy a snížená schopnost prostorového vnímání a tak dále.

S rozvojem společnosti se dekorace pokojů pro seniory postupně stala důležitým tématem v našich designových kruzích a speciálním potřebám seniorů se u nás dostává stále větší pozornosti.

Za prvé, výběr broušeného materiálu je zásadní pro neklouzavost

Naši designéři kladou důraz na to, aby se zabránilo pádu seniorů, musí být podlahové materiály vyrobeny z materiálů s dobrými protiskluzovými vlastnostmi.Nejvhodnější je použít parkety, koberce, křemenné dlaždice, hrbolaté pruhované dlaždice a protiskluzové mozaiky.Dlažba do ložnice Dřevěné podlahy a drobné mozaiky v koupelně jsou nejideálnější kombinací.

Mnoho designérů navrhuje zvolit korkové podlahy do pokojů pro seniory. Korkové podlahy dokážou jemně absorbovat chodidla, takže mohou chodit, aniž by klouzaly, a mají určitý stupeň pružnosti. Pružnost podlahy může časem ovlivnit i nárazy Dřevěná podlaha může zároveň snížit hluk a pohltit zvuk.

V koupelnách nebo kuchyňských dveřích, kde je voda náchylná ke stříkání, je nejlepší položit protiskluzové rohože pro seniory. Zde je připomenutí, že pokud dlažba a dřevěné podlahy omylem pokropíte vodou, budou velmi kluzké. Malý kousek podložky lze snížit Pravděpodobnost nehody.

2. Umístěte nábytek tak, aby zůstal dostatek místa

Nábytek do pokoje pro seniory je nejlépe dřevěný, pouze železný nábytek a méně hranaté skříňky.Neměl by být vyšší než horní zásuvka a nižší než západ.Umístěte jej co nejvíce ke stěně. Vybírejte nábytek vysoký jako psací stůl, aby se starší lidé mohli podepřít při vstávání Při výběru nábytku musíte dbát na jeho stabilitu Nevybírejte nábytek se silnými funkcemi jako je mobilní skládání nábytku nebo kolečka. při používání snadno způsobí nehody a způsobí zranění seniorům.Umístěte malé sedátko do předsíně Židle, vhodná pro starší osoby k sezení a přezouvání.

Pro seniory může hladký prostor zpříjemnit chůzi, proto je nábytek pokoje pro seniory tvarově odlišný, komplikovaný a neměl by být jednoduchý a praktický, aby seniorům ponechal dostatek obytného prostoru.

Senioři se většinou musí v noci budit.Postýlka mají u dveří, aby se snáze chodilo na záchod.K zahuštění je lepší použít tvrdší matraci nebo sololitové lůžko.Pro seniory,kteří trpí revmatické natažení bederního svalstva a hyperplazie kostí Říká se, že měkká lůžka škodí zdraví.Výška lůžka by měla být vhodná pro usnadnění nastupování a vystupování z lůžka, aby lůžkoviny byly pro seniory lehké a přirozené.

Vzhledem k tomu, že senioři zůstávají dlouho doma, je nutné zvážit umístění židlí a pohovek pro seniory, aby jim bylo v domácnosti příjemně.Zároveň sestavit konferenční stolek nebo malý stolek, který je pro seniory pohodlný. starší lidé, aby si vkládali předměty do rukou. Tento typ nastavení by měl být elegantní a pevný. Základem je modelování.

Zatřetí, barevná kolokace nastartovala mír a jednoduchost v jednoduchosti

Při výběru interiérových barev bychom měli klást důraz na jednoduchost, měkkost a hřejivost.Stěny lze nahradit jednoduchými a elegantními barvami jako je béžová a světle oranžová.Tyto barvy způsobí, že se starší lidé budou cítit tiše a mírumilovně.Nepoužívejte červenou,oranžovou , a žluté, které se snadno dělají. Barva vzrušení nebo vzrušení.

Starší lidé, kteří jsou optimističtější a společenští, mohou také zvolit některé teplé barvy, jako je fialová a hnědá.

Nepostradatelnou volbou jsou také vhodné rostliny v květináčích a zelené rostliny.

Za čtvrté, uspořádání osvětlení je jasné a snadno se ovládá

Světelný zdroj v pokoji pro seniory nesmí být příliš složitý Neinstalujte barevná světla Tím oslníte seniory a snadno dojde k náhlým kardiovaskulárním onemocněním Světla se silným kontrastem světla a tmy nebo příliš jasné barvy nejsou pro seniory vhodné , protože mohou snadno způsobit starším.Emoční výkyvy.

Pro seniory je nejdůležitější pohodlí života. Při vstupu do dveří musí být vypínač. Jinak je snadné ve tmě zakopnout do domu. Také musí být vypínač na nočním stolku, aby starší lidé mohou ovládat zdroj světla kdykoli, když se v noci probudí, aby bylo zajištěno, že senioři Pro bezpečnost v noci může být ložnice vybavena také nočním osvětlením.Někteří starší lidé rádi čtou v posteli, takže noční světlo by mělo být o něco jasnější. Nejlepší je mít nastavitelný vypínač, který lze rozsvítit nebo upravit podle potřeby. Tmavé, chodby, koupelny, kuchyně, schodiště, postele atd., to vše je potřeba navrhnout noční osvětlení.

Pět, nostalgický styl, staré domy mají nové využití

Senioři, kteří prošli mnoha životními peripetiemi, mají silnou nostalgickou náladu a mají rádi krásu důstojnosti a stability.Design a rozmístění nábytku musí být vážené a styl musí být stabilní.

Při navrhování domu pro seniory je třeba správně zacházet se starým nábytkem. Se vztahem mezi novým prostředím a vztahem mezi starým nábytkem a novým nábytkem se senioři často zdráhají vyhodit starý nábytek. Jedním z důvodů je šetrnost. Důležitější je, tento starý nábytek skrývá mnoho. Příběh, přehánějící vůni minulých let.

Jako mladší generace, abychom zabránili nastěhování starého nábytku do nového domu a dali rodičům kompletní sadu nového nábytku, to vypadá jako synovské, ale nesplňuje to přání starších lidí. Ve skutečnosti je zakoupený nový nábytek v starožitný styl, ale stále je emotivní a pro seniory ztrácí. Použijte navyklý starý nábytek, takže místo vyhazování starého nábytku je pro designéra lepší najít způsoby, jak jej začlenit do nového domova. Nostalgie starých lidí je ne starožitný nábytek, ale starý domov a starý nábytek vybraný minulým životem V novém životním prostředí vnukněte starším vřelé myšlenky.

Za šesté, udělat dobrou zvukovou izolaci, často repasovat dveře, okna a židle

Pokoje pro seniory by měly být uspořádány co nejdále od obývacího pokoje a jídelny. Při výzdobě je třeba zdůraznit zvukově izolační účinek dveří, oken a stěn. I když seniory neovlivňují vnější zvuky, obecně jsou citlivější na zvuky a mají tendenci oslabovat nervy. Když mluví, i při malé hlasitosti se budou cítit nepohodlně.

7. Prostor balkónu přivádí sluneční světlo a vzduch

Mnoho dětí se v okolí starších lidí nevyskytuje a starší lidé rádi pěstují nějaké květiny a rostliny, takže zkuste vybrat pokoj s balkonem pro starší osoby, prosím nepoužívejte balkon k jiným účelům a musíte nainstalovat a vzít v úvahu výška ceny, starší ať umístí rostliny v květináčích Květinové tyčinky a ptačí tyčinky v kleci jsou poutavé a ptačí hlas je příjemný pro uši, což je dobré pro fyzické i duševní zdraví seniorů .

8. Koupelna je kluzká a kluzká, aby se předešlo nehodám

Vodní pára způsobí, že podlaha v koupelně bude kluzká Podlaha v koupelně musí být z protiskluzových materiálů Podlaha v koupelně s drobnými mozaikovými dlaždicemi je protiskluzovější než jiné materiály Navíc různé protiskluzové podložky na trhu jsou také dobrými partnery pro život seniorů, lze jej umístit u dveří koupelny, uvnitř i vně vany.

Kromě instalace područek na obě strany vany, toalety a umyvadla lze na toaletu nainstalovat také automatické splachovací zařízení, aby se předešlo problémům s otáčením a utíráním seniorů.

Odpočinkové zařízení by mělo být instalováno ve sprchách a na chodbě a mělo by se používat k odpočinku, když se seniorům náhle zatočí hlava.

Devět, nainstalujte alarm, který bude včas signalizovat pomoc

Spínač alarmu lze nastavit v koupelně u lůžka seniorů. Lze jej nastavit v dětském obranném obývacím pokoji. Pokud tam dítě není, lze jej napojit na komunitní bezpečnostní systém. Jakmile senior pošle polovinu zprávu, stačí stisknout spínač, aby ji včas odeslali. S.O.S,

10. Bezbariérový přístup, úroveň terénu je velmi důležitá

Aby bylo zajištěno pohodlí seniorů na invalidním vozíku, vnitřní podlahy by se měly vyhýbat výškovým změnám, jako jsou prahy, schůdky atd., i když dochází ke změnám výšky na zemi, měly by být použity malé plochy pro přechod, protože starší lidé mohou mít ve všech ohledech zhoršená schopnost, barva země Změna odstínu může způsobit, že starší lidé budou dělat nesprávné úsudky o výšce země a ovlivnit normální chůzi. Z důvodu bezpečnosti je proto barva země vybrána tak, aby být jednotný.

V místech, jako je předsíň, obývací pokoj, ložnice, koupelna atd., lze zapojit některá pomocná madla o průměru a výšce 4 cm, respektive 90 cm, aby starší lidé mohli chodit.

Navíc pro usnadnění obsluhy seniorů lze počet zásuvek vhodně navýšit.Snažte se vyhnout použití hydraulických pistolí a jiných rozvaděčů, které vyžadují velkou sílu.

11. Oddělený design postele pro zajištění dobré kvality spánku

Při návrhu ložnice navrhujeme, aby senioři měli často špatnou kvalitu spánku. Někteří starší lidé se často v noci probouzejí na toaletu. Aby nedošlo k ovlivnění zbytku manželky, může být ložnice navržena s odděleným postele.

Dvanáctka, výběr přepínače, indukční dálkové ovládání je pohodlnější

Pokoj pro seniory si může vybrat indukční spínač, spínač dálkového ovládání nebo spínač s duálním ovládáním.Aby se zabránilo silnému světlu stimulujícímu zrak seniorů, neměli byste v interiéru používat vysoce reflexní materiály. Noční lampička by si také měla vybrat nastavitelný vypínač.Read more at:black formal dresses australia | green formal dress

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.