Nabíječka byla v zásuvce, jaký to bude mít účinek, když ji několik měsíců neodpojíte?

Nezařazené

Přidal plunkett, dne 8. 04. 2022,  0xJaká jsou opatření pro nabíjení mobilního telefonu? Jaká jsou nebezpečí nevytažení zástrčky do zásuvky?

V minulosti, když jsem byl na vysoké škole nebo doma, se to stalo každému. Po nabití mobilu nebo tabletu byla zástrčka vždy v zásuvce a nebyla vytažena. Někdy byla líná ji odpojit, a někdy jsem opravdu zapomněl.

Ve skutečnosti, když mluvíme o tomto problému, ať už jde o nabíječku mobilního telefonu nebo tabletu, pokud je vždy zapojena do zásuvky, nebude to mít dobrý účinek. Ve skutečnosti existuje několik důvodů pro problém. se s vámi dnes podělí ~

Spotřeba energie

Pokud je nabíječka stále zapojena do zásuvky, ačkoliv je mobilní telefon odpojený, mnoho lidí si bude myslet, že to nevadí a nespotřebovává mnoho energie, ale hlavice nabíječky je zapojena do zásuvky, je vždy v v pracovním stavu spotřebovává hodně energie.

Dokazuje to vědecký experiment v zahraničí.Výsledky ukazují, že pokud je hlava nabíječky odpojená, spotřeba energie za měsíc je asi 130 wattů a asi 1,5 kilowattu za rok, což je 1,5 kWh.

Relativně řečeno, pokud je nabíječka stále zapojena do zásuvky a neodpojována, nespotřebuje to pár dolarů ročně a mnohým to bude jedno, ale je to vše?

Zkraťte životnost nabíječky

Pokud je nabíječka zapojena do zásuvky na dlouhou dobu, bude to mít vliv na životnost nabíječky. Zásuvkou bude procházet malý proud, který způsobí zahřívání na dlouhou dobu, způsobí stárnutí součástí a některé vážné může dokonce dojít ke zkratu, což výrazně zkracuje životnost nabíječky.

Existují bezpečnostní rizika

Pokud je nabíječka stále zapojena do zásuvky, pokud je nabíječka podřadným výrobkem, po dlouhé době zčerná.Pokud je to kvůli přehřátí vnitřní teploty nebo letnímu počasí, nabíjecí hlava exploduje přehřátím.

Nyní mnoho výrobců nabíječek řekne, že jejich vlastní nabíječky jsou vybaveny bezpečnostními ochrannými opatřeními, nedojde k explozi a pravděpodobnost je velmi malá, ale nevylučujeme nákup některých oklepaných produktů, takže se doporučuje spotřebovat Vytáhněte zástrčku ze zásuvky, pokud jste líní ji vytáhnout, jednoduše vypněte síťový vypínač.

Opatření pro nabíjení

Nabíjení je maličkost, ale bezpečnost je velká věc Dále vám dám populárně naučnou poznámku o spotřebě elektřiny.

Odpojení nabíjecí hlavy způsobí bezpečnostní rizika, zvláště pokud jsou doma děti a starší osoby, nebo je zásuvka blízko vodních zdrojů, zdrojů energie apod., je velmi nebezpečné nabíječku neodpojovat.

1. Nenabíjejte na místech, která jsou příliš studená nebo příliš horká, jako jsou kuchyňské spotřebiče, elektrické trouby, klimatizace a místa vystavená přímému slunečnímu záření. Pokud je teplota prostředí rodinného bydlení poměrně vysoká, doporučuje se při koupi nabíječky pořídit si kvalitní nabíječku.Nikdy nebuďte chamtiví po levných, vysokým teplotám odolných a zabudovaných výkonných transformátorových spínačů.

2. Když si mnoho mladých lidí nabíjí mobilní telefony, zejména v noci, rádi si mobily přikládají k polštáři kvůli nabíjení Doporučuje se nenabíjet za čelo postele Uchovávejte mimo dosah hořlavých polštářů, prostěradel a některé hořlavé předměty Pokud necháte telefon přes noc Nabíjení, je nejlepší se ode mě držet dál.

3. Pokud je vnitřní vodič nabíjecího kabelu odkrytý a vnější izolační vrstva je poškozena, doporučuje se vyměnit nabíjecí kabel, protože snadno uniká elektřina a představuje bezpečnostní riziko, proto se doporučuje vyměnit nabíjecí kabel nabíjecí kabel, který byl používán dlouhou dobu, a nabíjecí kabel je také nutné zakoupit.Read more at:formal dresses perth | formal dresses brisbane

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.