Naučit své malé dítě, jak se obléct.

Nezařazené

Přidal ideasfor, dne 8. 12. 2021,  0x


Naučit se obléknout buduje vaše dítě certifikáty a nezávislost a dává vašemu dítěti pocit úspěchu. A jakmile se vaše dítě oblékne, pomáhání mu se obléct je o něco míň, co byste měli udělat.


4proms.blogspot.com
Začít s oblékáním se
Často velmi malé děti si začínají uvědomovat oděv tím, že se snadno sundávají věci, jako jsou ponožky, boty nebo klobouky. Někdy se je snaží znovu nasadit. Můžete stavět na tomto včasném uvědomění tím, že pojmenování oblečení vaše dítě sundal a části těla jdou dál.
Můžete začít zahrnovat své starší dítě nebo batole, a by se oblékl tím, že mu omezený výběr oblečení, a pojmenování je, jak jste je dal na něj.


Když se rozhodnete, že je čas pro vaše dítě opravdu začít učit tuto dovednost, to může pomoci mít některé snadné oblečení na ruce. To může zahrnovat:
uvolněné elastické kalhoty
oděvy s suchým zipem nebo velkými knoflíky a dírami na knoflíky
svetry, trička a spodní prádlo s obrázky na přední straně, aby pomohla vašemu dít ěti pracovat vepředu ze zadu.
oblečení, které jsou snadné a pohodlné pro vaše dítě se pohybovat.
Oblékám se: rozbíjím schody
Oblečení může mít spoustu kroků. Pomáhá to rozdělit ho do menších schodů 8211; například oblékání spodního prádla, pak tričko, šortky, ponožky a boty.
Můžete také rozbít každý ze schodů v oblékání, v závislosti na vašem dítěti lícové skříně dovednosti a věk. Například, můžete rozbít schody pro uvedení na šortky, jako je tento:
Obličej je krátká správným směrem.


Drž se přední části pasu.
Zatlač jednu nohu za druhou dírou do nohou a zároveň drž kalhoty.
Vytáhni si trenky.
Mluvit s dítětem o každém kroku jí pomůže vědět, co dělat. V raném stádiu jsou jednoduchá slova nebo fráze OK 8211; například,,,slupky 8216; košile na kostech 8217;. Můžete říci více, jak se vaše dítě rozhraní 8217; s jazyk vyvine `8211; například,,,slupky8216; Push your arm through the manual district 8217;.


Oblékají se: učí kroky pozpátku
Dobrý způsob, jak naučit své dítě, jak se obléknout, je rozdělit každý úkol do malých kroků a naučit ji první poslední krok. Jakmile vaše dítě udělá poslední krok úkolu, naučí ji druhý poslední krok, pak třetí poslední krok a tak dále.
Například, když si oblečete šortky, můžete pomoci svému dítěti postavit se čelem k šortům správným způsobem, držet vestu a dát jeho nohy přes díry nohou. Pak naučit své dítě poslední krok 8211; tahání šortky do pasu sám.


Až to tvoje dítě dokáže, nauč ji, aby si protáhla nohy dírami na nohou a vytáhla si kraťasy. Můžete pokračovat v práci cestu zpět přes kroky, dokud vaše dítě je zvládnul všechny a může si vzít své šortky na sebe.
Velkou výhodou tohoto přístupu je, že často nejvíce odměňující věc na úkolu je dokončení:8211; a vaše dítě dostane k této odměně dříve, když může udělat poslední krok první.


Učit děti s postižením nebo vývojové zpoždění se obléknout
Některé děti s postižením nebo vývojové zpoždění může mít potíže oblékání. Některé děti s poruchou autistického spektra (ASD) mají smyslové citlivosti, která je pro ně těžké vyrovnat se s texturou různých materiálů na jejich kůži.


Pokud máte potíže s výukou vašeho dítěte s postižením nebo zpoždění vývoje obléknout se, pracovní terapeut, který pracuje konkrétně s dětmi by mohl být schopen pomoci. OTs vám mohou dát strategie, jak naučit své dítě oblékat, nebo navrhnout vybavení, které může usnadnit proces.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.