Základy zdravého krmení psa

Nezařazené

Přidal zdruha, dne 21. 04. 2021,  0x


Záruka zdraví, správné držení těla, aktivita a plnohodnotný životní styl psa jsou ovlivněné způsobem jeho krmení. Existuje celá řada rad a doporučení, jak správně krmit psa přirozenou stravou, nebo si zvolit pohodlnější způsob a sáhnout po průmyslovém krmivu.

Pár otázek a odpovědí ke spokojenosti našich čtyřnohých kamarádů

Jak podpořit zdraví vašeho psa

Zdraví prochází třemi základními principy: dobrý vztah psa se svou rodinou, zdravý život skládající se z dlouhých každodenních procházek a stejně zdravé a vyvážené stravy.

Potřebuje starší pes nebo štěně zvláštní péči

Štěně je ve fázi růstu a musí mít takové množství a kvalitu jídla, jaké odpovídá jeho potřebám. Starší pes by naopak měl být krmený lehkým krmivem určeným pro starší psi, bohatým na Omega3.

Jaký je nejsnadnější způsob krmení psa

Nejsnadnější způsob krmení je podávání suchého komerčního krmiva. Výhodou granulí pro psa je, že si můžete cíleně zakoupit produkt pro štěně, pro dospělého, fyzicky velmi aktivního nebo starého psa. Existuje i možnost najít si v sortimentu suchého krmiva speciální krmivo pro danou rasu. V takovém případě je krmivo přizpůsobeno velikosti psa a obohacené o další látky, jako jsou například vitamíny pro podporu růstu a výživu srsti u dlouhosrstých plemen. Vybírat můžete z celé řady produktů a pro lepší orientaci je proto vhodné využít například některý z dostupných testů krmiv pro psy.

Při krmení suchým krmivem je nezbytně nutné zajistit po celý den psovi dostatečné množství pitné vody. Dehydratace je vážná hrozba pro zdraví zvířete.

Jaké je nejlepší krmivo pro psy v létě

Kalorické potřeby psů jsou v této sezóně snížené, takže je lepší strava založená na krmivu z rýže, ryb a zeleniny. Pokud pes v parném létě nejeví o jídlo zájem, není to nic neobvyklého.

Počet jídel

Dospělému jedinci stačí granule 1x denně, pokud má dávku rozdělenou na dvě porce, může jíst dvakrát, ale důležité je, psa nepřekrmovat.

Počet jídel u štěňat se podřizuje jejich věku a jak často dané krmivo podávat, píše výrobce granulí na obalu. Většinou jde v prvních měsících o 3 jídla denně, později se u dorostenců snižují na dvě a v dospělostí případně na jedno.

Starý pes jí méně a je třeba se mu přizpůsobit a dávat mu jídlo dvakrát denně. Pokud už mu dělá problém konzumovat tvrdé granule, mohou se před podáváním zvlhčit vodou nebo masovým či zeleninovým vývarem.

Vliv stravy na zdraví a fyzickou kondici

Sáhnout po kvalitnějším krmivu se určitě vyplatí. Zvíře tak dostane vše, co potřebuje. Zvířeti nevadí jíst stále stejnou značku krmiva a díky e-shopům a upozorněním na slevové akce se dá i velice kvalitní krmivo zakoupit za přijatelnou cenu.

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.