Brad Keywell - podnikatel, filantrop, průkopník a milionář

Příběhy podnikatelů

Přidal admin, dne 17. 09. 2019,  0x


Devětačtyřicetiletý Brad Keywell se stal světovým podnikatelem roku 2018, což je velmi významné ocenění. Vlastní firmu Uptake Technologies, která pomáhá firmám zvyšovat efektivitu a zisk za pomoci umělé inteligence předvídající poruchy předtím, než k nim dojde. Kdo vlastně Brad Keywell je co všechno už dokázal? 


Američan Brad Keywell zaujal porotu soutěže EY Světový podnikatel roku 2018 svým vlastním osobním a podnikatelským příběhem. Jeho společnost Uptake Technologies totiž vyvinula prediktivní software, který funguje na základě principu analýzy dat a umělé inteligenci. Díky tomu, že dokáže dostatečně dopředu předvídat problémy a poruchy, tak k nim ve skutečnosti nikdy nemusí dojít. Jeho startup vzrostl takřka přes noc a dnes má hodnotu přes 2 miliardy dolarů.

Brad Keywell - obchodníkem od narození

Někteří lidí se jako obchodníci snad už narodí. Brad Keywell je jedním z nich. Když mu bylo pouhých šest let v obchodech nabízel své vlastní vlastnoručně vyrobené pohlednice. S tímto talentem se už ve 30 letech stal dolarovým milionářem. Ještě před tím začal se studiem práv, která však přerušil, protože usoudil, že ekonomie je pro něj mnohem lepší obor. Učinil dobře, jak je vidět.


Na přelomu 20. a 21. století se Bradovi a jeho společníkovi Ericu Lefkovsky podařilo prodat svou internetovou firmu Starbelly za neuvěřitelných 240 milionů korun. Během let založil šest firem a podnikal v různých oborech od médií, přes retail až po logistiku. Mimo jiné Brad stal u zrodu Grouponu, prvního slevové portálu na světě.


Před 5 lety jej naprosto ohromil svět umělé inteligence. Firmu Uptake Technologies založil na základě vlastní zkušenosti se zpožděním letu kvůli závadě na letadle. Rozhodl se vymyslet systém, který by poruchu odhalil dříve, než k ní dojde. Jeho nový software zaznamenal neuvěřitelný úspěch a stal se nejrychleji rostoucím startupem. Během 4 let jeho hodnota vzrostla na 2 miliardy dolarů a z 50 zaměstnanců je jich nyní 750.

Brad Keywell - s umělou inteligencí vytvoříme lepší svět

Brad Keywell je také vizionář, který dokáže vidět velké věci, tak kde nikdo nic nevidí. Podle něj je uměla inteligence úžasná věc, která pomůže přetvořit současný svět k lepšímu místu pro život. Prosazuje myšlenku, že strach z nových technologií je zcela zbytečný, a že je důležité využívat je správně.

Jeho nový prediktivní software lze uplatnit v mnoha oblastech, ve výrobě, letectví, energetice, autoprůmyslu, těžebním průmyslu, stavebnictví, zemědělství, ale i při řešení závažných sociálních problémů. Jedním z nich je nelegální obchodování s lidmi. Organizace, které operují na nepálských hranicích tento software využívají k tomu, aby odhalily případy obchodování s lidmi a zavčasu to oznámily institucím, které disponují způsoby, jak proti tomu zasáhnout.

Brad Keywell - filantrop, který usiluje o lepší svět

Brad Keywell však není pouze výjimečným podnikatelem, ale také člověk, který své peníze využívá k tomu, aby učinil současný svět lepším místem. Neznamená to však, že tu a tam ze svého miliardového jmění posílá peníze na různé charitativní účely. Podporuje například iniciativu Giving Pledge, jejíž členové souhlasí s odevzdáním velké části majetku na pomoc tam, kde je nejvíce potřeba.


Pro zajímavost: Členem této celosvětové charitativní iniciativy je přes 200 osobností z celého světa. Vedle Brade to je Bill Gates, Mark Zuckerberg, Arthur M. Blank, Richard Branson, Warren Buffett, MacKenzie Bezos, Elon Musk a desítky další. Miliardáři z celého světa spojili své síly a finance a prostřednictvím dobročinných projektů pomáhají slabším.

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.