Jak vydělat na Youtube

Podnikání

Přidal simcasimca, dne 31. 07. 2018,  0x


Časy se méně opravdu rychle. Před pár lety jsme si doma věšeli plakáty zpěváků a herců, dnes svou přízeň dáváme najevo lajky. Do řad obdivovaných “celebrit” vstoupil další fenomén - youtuber. Sláva mladých youtuberů, kteří pro peníze a slávu obětují své soukromí, stoupá s rostoucím počtem lajků pod jejich videi. Vydělat si dokáží i několik milionů korun ročně.

Youtubeři, současné internetové celebrity, si získávají fanoušky po celém světě. Díky často až neuvěřitelným videím, nad kterými občas rozum zůstane stát, vydělávají peníze už patnáctileté děti školou povinné. Není divu, že mladší generaci pohltil trend stát se slavným youtuberem vydělávajícím miliony korun. Nic ale není tak jednoduché, jak se na první pohled stát. Už jenom proto, že youtuberem se dnes chce stát každý náctiletý. Bohužel být slavný a bohatý nemůže každý. Samozřejmě to ani není tak snadné, jak se na první pohled zdá. Natočit směšně video už nestačí.

Peníze vydělává reklama

To, co na internetu vydělává velké peníze, je reklama. Nejvíce peněz vydělává taková reklama, která je vidět všude. Pokud tedy někdo na youtube vloží video, které je úspěšné a má tisíce nebo dokonce miliony zhlédnutí, je o něj velký zájem. Lidé na taková videa koukají zdarma, protože chtějí, a tvůrci reklam jim velmi ochotně zaplatí dost peněz za to, aby právě jejich reklama byla vidět na takových videích, apod. A právě toto je základní princip toho, jak vydělat na Youtube.

K vydělání peněz nestačí pár desítek lajků, musíte jich mít dost, aby vám Youtube vůbec něco zaplatil. Výše výdělku se ale odvíjí nejen od počtu zhlédnutí videí, kritéria jsou různá. Vliv má země, kde se videa a reklamy zobrazují, skupiny diváků i to, o jakou konkrétní reklamu se jedná. Orientačně lze říci, že Youtube vyplatí až 55 % příjmů, které na reklamách zveřejněných na jednom takovém profilu získá.  

Pro české poměry platí, že 100 zhlédnutí představuje výdělek 1 korunu. Youtuber, jehož videa sledují stovky tisíc lidí, už si nějakou tu korunu přivydělá. Jako přilepšení ke kapesnému od rodičů to určitě špatné není. Nejúspěšnější čeští youtubeři si přijdou na více než jeden milion korun za rok. 

3 způsoby, jak vydělat na Youtube

1. Reklamy Adsense

Na svém kanálu si můžete nastavit zobrazování reklam, které vybírá Youtube. Pokud na váš fanoušek klikne, Youtube vám zaplatí. K tomu však potřebujete živnostenské oprávnění a velký počet zhlédnutí svých videí.

2. Prodej reklamních předmětů

Jedná se o tzv. merchandise. Ti nejslavnější youtubeři už mají vlastní reklamní předměty (trička, čepice, brýle, mikiny, kšiltovky, náramky apod.), které si kupují jejich fanoušci. Předměty je třeba nejen nabízet na svém kanálu či ve spolupráci s nějakým e-shopem, ale neustále je propagovat i na svých videí. Aby si je někdo koupil, musí být vidět. Takový je svět internetu.

3. Sponzorovaná videa 

Mnozí youtubeři si vydělávají tím, že točí videa na zakázku. Investor jim jednoduše zaplatí za to, že video bude obsahovat nějaké promo. To znamená, že se v něm objeví nějaký konkrétní produkt, služba, značka apod. Může se jednat i o videorecenze. Velmi oblíbená jsou Unboxing videa (rozbalování a recenze výrobků) a How to make videa.

Jak se stát youtuberem

Líbí se vám život youtubera a nevadí vám být všem na očích? Je vám putna, co si o vás lidé myslí, a nebojíte se jít se svou kůží na trh? Myslíte si, že jste zábavní a vtipní nebo rozumíte nějakému tématu? Staňte se youtuberem! Povíme vám, co pro to musíte udělat.

1. Založte si účet na Google 

Pokud ještě účet na Google nemáte, tak si jej musíte vytvořit. Bez toho si totiž vlastní kanál na Youtube nezaložíte. Zároveň s tím si založte účet v Google AdSense, kde se počítají statistiky a výdělky.

2. Získejte fanoušky 

Bez fanoušků vydělávat nebudete. Platí, že čím více fanoušků (odběratelů) máte, tím více penízek vyděláte. Minimálně byste měli mít nejméně 1000 zhlédnutí u každého videa a alespoň 10 000 zhlédnutí všech videí. To znamená, že musíte točit videa, která zaujmou opravdu hodně lidí.

3. Příspěvky přidávejte pravidelně 

Kromě toho, že musíte neustále vymýšlet zajímavý obsah, je nutné se o svůj kanál starat pravidelně. Jedno video měsíčně vám fanoušky nezíská. Ne dost. Nová videa je nutné nahrávat a přidávat pravidelně a zároveň být aktivní na sociálních síť. Abyste se dostali do hledáčku Youtube jako dlouhodobý partner, je třeba na sobě neustále pracovat.

V případě úspěchu je vhodné začít budovat osobní značku - identitu. Vytvořte si vlastní styl a vymyslete snadno zapamatovatelné logo. Díky tomu si vás fanoušci lépe zapamatují. Vaše videa a příspěvky musí být samozřejmě vždy originální, žádné kopie se netolerují. Zkopírovaná videa jsou okamžitě smazána a jejich autor se partnerem Youtube nikdy nestane.  

4. Staňte se YouTube partnerem 

YouTube si své partnery vybírá sám. Velmi dobře vědí, která videa jsou dlouhodobě sledována. Adepty se žádostí o spolupráci oslovují samy. Pokud si myslíte, že jsou vaše videa sledována dostatečně hodně a dlouho, o partnerství klidně můžete zažádat sami. Oprávněné sebevědomí a cílevědomost se cení.

Nejslavnější youtubeři v Česku a ve světě

V Česku se fenomén youtuberů šíří jako lavina. Mladí lidé pravidelně točí videa s různými obsahem. Někteří točí prostě vtipná videa, jiní se snaží věnovat nějakému tématu, kterému rozumí. Nebo si alespoň myslí, že k němu mají, co říci. Některým se i daří a mají tisíce fanoušků. A vydělávají. Kteří čeští youtubeři si zaslouží, abychom je nazývali internetovou celebritou?

 • Jiří Král - nezapadá do kategorie náctiletých, naopak se brzy zařadí mezi třicátníky. Mezi úspěšné youtubery ale patří. Natáčí videa o hrách a tu a tam nasdílí nějaké video ze svých cest.
 • Shopaholic Nicol - mladá blondýnka, která má značně prořízlou pusu, má vlastní kanál, a uvádí pořad na TV Óčko.
 • Teri Blitzen - vzor náctiletých dívek v Čechách, která se věnuje životnímu stylu a občas natočí “intelektuální” video.
 • Zachy - je teprve patnáctiletý puberťák, který videa natáčí už několik let. Je mladý, originální a úspěšný.
 • Týnuš Třešničková - mladá dívka vypadají jako barbínka se specializuje na módu a kosmetiku. Za sebou má nejeden skandál.
 • Kovy - natáčí vtipná videa, která parodují aktuální témata. Na paškál si bere závislost na mobilních telefonech i sociálních sítích.
 • Fallenka - jedna z mála dívek, které se věnují tématu her. Natáčí ale také vtipná videa či skeče.
 • Stejk - mladík, který se snaží natáčet vtipná videa.
 • Ment - videa tohoto mladíka věnující se hraní videoher patří vůbec k nejsledovanějším.

Zatímco čeští youtubeři jásají, když mají statisíce fanoušků, ti světoví jich mají miliony. Ti nejlepší také miliony vydělávají. Kteří jsou ti nejznámější? Pokud jste si mysleli, že nejvíce slávy získávají mladé a krásné dívky, jste na velkém omylu. Vedou hráči her. 

 • PewDiePie - youtuber ze Švédska komentující akční a hororové hry. Jeho kanál sleduje více než 55 milionů fanoušků. 
 • HolaSoyGerman - španělsky mluvící youtuber z Chile má 31 milionů fanoušků a je to komik, hudebník a spisovatel.
 • Smosh - americká dvojice patří k úplně prvním youtuberům a zaměřují se na videohry a komická videa. Pochlubit se mohou více než 22 miliony fanoušků.
 • EIRubiusOMG - má přes 23 milionů fanoušků a proslavil se jako gamer - hráč a tester videoher.
 • VanossGaming - opět gamer, jehož videa sleduje přes 20 milionů fanoušků pochází z Kanady.Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.