Jakub Rož - nejmladší český milionář sní o největší digitální agentuře v Česku

Příběhy podnikatelů

Přidal andysek, dne 20. 06. 2019,  0x


V 16 letech se Jakub rozhodl, že nošení papírových sešitů do škody nemá smysl. Vymyslel si tedy vlastní aplikaci na zapisování poznámek. Ta zaujala nejdříve jeho kamarády, pak celé třídy a nakonec i celé školy. Aplikace Školnísešit.cz mu přinesla kromě slušného výdělku i prvního velkého investora ze Švýcarska. 


Jakub Rož přišel na to, jak se něco zavedeného dá udělat jinak a hlavně lépe a jednodušeji. A to se cení. V jeho případě šlo o praktickou aplikaci pro studenty, kteří díky jeho nápadu nahradili tunu sešitů jednoduchou aplikací Školnísešit.cz (mySchoolNotebook).


Během 14 dní jeho aplikaci používalo přes 10 tisíc uživatelů. Je jenom logické, že na takový úspěch reagovali i investoři. Jakuba si vyhlédla švýcarská firma BlackLex, která do něj investovala 4 miliony korun výměnou za 15% podíl na aplikaci. Jakub svou aplikaci dokonce prezentoval v Sillicon Valley.

Jakub Rož - nejmladší milionář v Česku

Dnes už je Jakubovi pětadvacet let a řadí se k nejúspěšnějším a nejbohatším mladým českým podnikatelům. Už v době, kdyby mu bylo oněch 16 let a na trh uvedl svou aplikaci Školnísešit.cz, o něm média psala jako o nejmladším milionáři v Česku. K opravdovému prvnímu milionu však ještě vedla dlouhá cesta.


I po tolika letech aplikace užívá stále více lidí a to po celém světě, nejen v Česku. Aplikaci Školnísešit.cz používají studenti v Česku, Evropě, Americe a dokonce i v Asii. Jakmile aplikace dosáhne počtu 1,5 milionů uživatelů, chce Jakub aplikaci prodat. Nejvíce času a pozornosti věnuje své firmě Flow Media, což je strategická digitální agentura zabývající se firemním marketingem.

(Ne)skromné plány mladého podnikatele

Dnes je to zhruba deset let, co Jakub Rož podniká na internetu. Začínal jako nezletilý student a dnes je aktivní v několik společnost. Kromě mySchoolNotebook a Flow Media, kde je majitelem a jednatelem, je to společnost Reward Media, a vedle toho investuje do nadějné módní značky Fasheebo.


Jeho plány nebyly a nejsou skromné, to však neznamená, že jsou nereálné. Už před čtyřmi lety měla jeho firma 13 lidí z Prahy, Brna a dokonce i Francie. Jeho cílem je mít pod sebou nejméně 50 zaměstnanců a vypracovat se na největší digitální agenturu v Česku. Jakub je ambiciozní mladík a zcela jistě jej čeká mimořádná budoucnost.

Jakub Rož: Nejlepší je rozjet byznys na škole

Jakub říká, že čím dříve se s podnikáním začne, tím lépe. Ne každému náctiletému startupistovi se to však podaří. Geniální nápad a nadšení v dnešním světě plných podobně nadějných podnikatelů prostě nestačí, zvlášť když potřebuje získat peníze od movitých investorů.


Na druhé straně, když oslovíte spolužáka s nabídkou na společný byznys, nebude po vás chtít nástupní plat sto tisíc korun. Jste studenti a kamarádi bez závazků, takže víte, že peníze přijdou později.  Období studia je ideální životní etapa, kdy se do toho můžete ponořit naplno, aniž by vás trápily starosti, zda vás to vůbec uživí. O to se totiž starají rodiče.


Co Jakub radí začínajícím podnikatelům? “Často za mnou chodí začínající podnikatelé s tím, že mají nápad a ptají se, zda jim na něj nedám nebo neseženu peníze. Podle mě je ale nejdůležitější jeho výborné provedení – samotný nápad moc velkou hodnotu nemá. Většinou mladí narazí na tom, že stále vymýšlejí nové nápady, ale nikdy je nezačnou realizovat. Častou chybou je, pokud se snažíte soustředit na několik věcí najednou. Pokud se nezvládnete věnovat jednomu projektu naplno, většinou padne. Doporučuji si vybrat jeden projekt, dát do něj všechno a hlavně vytrvat. Úspěch nikdy nepřijde přes noc, ani za měsíc, většinou ani za rok, ale později,” uvedl Jakub pro časopis Forbes.

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.