Martin Hausenblas - Liftago tvoří šťastné řidiče i cestující

Příběhy podnikatelů

Přidal admin, dne 9. 08. 2019,  0x


Martin Hausenblas je více než úspěšný podnikatel, filantrop a vizionář. Je to jeden z mála podnikatelů, kteří nemyslí pouze na vlastní úspěch a zisk, ale věří, že vydělávat lze i poctivě a s ohledem na životní prostředí. Založil firmu Adler, která ekologicky vyrábí reklamní textil. Vytvořil a spustil aplikaci Liftago, jehož cílem je propojit taxíky s cestujícími. Založil stipendijní fond a sdružení podporující podnikání bez korupce.


Neexistuje moc podnikatelů, kteří myslí na všeobecné dobro tak jako ústecký patriot (jak o sobě sám říká) Martin Hausenblas. Téměř se nechce věřit, že v dnešní době existuje úspěšný člověk, který věří v poctivé podnikání a zároveň u toho myslí na spokojené zaměstnance i zákazníky a zdravé životní prostředí.

Martin Hausenblas - ústecký patriot, férový podnikatel a filantrop

Na svých webových stránkách se Martin popisuje jako ústecký patriot, férový podnikatel a filantrop. V Ústeckém kraji se nejen narodil a vyrostl, ale také studoval a začal zde podnikat. Vedle toho řadu let působí v zastupitelstvu města a každý den se snaží zlepšovat život Ústečanů. Založil a spravuje skupinu na FB “I love Ústí”.


Jako férový podnikatel založil firmu ADLER Czech, která vyrábí reklamní textil nejen pro český, ale i celý evropský trh. Stará se o své zaměstnance a v době krize s nimi raději dohodl na nižších platech, než aby je propustil. Výroba navíc probíhá ekologicky a bez odpadů. Jeho druhým velkým projektem je aplikace Liftago spuštěná v roce 2013, která propojuje taxislužby přímo s cestujícími. Je to rychlejší a spolehlivější pro obě strany.


Martin věří v podnikání bez korupce. V roce 2010 proto založil sdružení “Podnikáme bez korupce”. Vedle toho se snaží podporovat mladé lidi v dosahování cílů prostřednictvím neziskové organizace Stipendijní fond Renesance, který rovněž založil v roce 2010. Jeho hlavním cílem je podpora studentů studujících na zahraničních univerzitách. osobně pak podporuje celou řadu humanitárních projektů v chudých afrických zemích.

Liftago - šťastný řidič, šťastný zákazník

Martin je velký vizionář. Kromě firmy Adler se Martin “proslavil” jako zakladatel moderní aplikace Liftago, jejímž hlavním cílem v blízké budoucnosti je autonomní mobilita. Liftago se postupně připravuje na dobu, kdy budou lidé cestovat prostřednictvím autonomních samořiditelných aut. Takový trh zatím neexistuje, a tak se Liftago zaměřuje na změnu fungování taxislužby.


Liftago funguje na odlišném principu než tradiční dispečink. Díky moderním technologiím může jednoduše propojit taxislužby a řidiče taxíků přímo se zákazníky, kteří mají zájem o jejich služby. Zákazníci si mohou rychle vybrat taxíka, jelikož vědí, jak rychle taxikář přijede, za jak dlouho bude v cíli a kolik ho cesta bude stát.

Jak Liftago funguje

Mobilní aplikace Liftago cestujícímu ukáže všechny taxíky, které se nachází v jeho okolí. Dozví se přitom, kolik bude cesta stát a návrh nejkratší a nejrychlejší cesty. Zároveň má k dispozici hodnocení taxikářů, kteří se tak chtě nechtě musí chovat slušně a poctivě, pokud chtějí mít platící a spokojené zákazníky.


Díky Liftagu jsou taxislužby daleko více transparentní a ubývá podvodů na neznalé cestující ze zahraničí. Zlevňují se služby, zkracují se dojezdy a roste spokojenost neokradených a do cíle rychle dopravených zákazníků. Nemluvě o ekologickém dopadu.


Pro Martina bylo Liftago jedním z nejtěžších projektů, do kterých se kdy pustil.Proto je těší, že po letech práce se Liftago stalo stabilní službou, kterou využívají uživatelé nejen v ČR, ale tak v zahraničí. Aktuálně Liftago přepraví každý měsíc 120 tisíc lidí a patří mezi nejlépe hodnocené aplikace vůbec.

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.