Nejlepší tipy, v čem podnikat a vydělat

Podnikání

Přidal vimevse, dne 3. 06. 2019,  0x


Podnikání je jako moře. Krásné, nespoutané, ale zároveň divoké a nestálé. Dobré časy střídají ty horší. Podnikání je pro ty, kteří chtějí uniknout ze zaměstnaneckých okovů a žít podle vlastních pravidel. Rádi byste žili na volné noze, ale nevíte, jak na to? Máme pro vás pár zajímavých tipů na úspěšné podnikání. 


O podnikatelích se šíří různé věci a bohužel ne všechny jsou příjemné. Často za to může lidská závist. Spousta lidí si například myslí, že podnikatelé vydělávají miliony, aniž by hnuli prstem. Že mají drahá auta a domy, aniž by opravdu pracovali. Podnikatelé jsou příživníci, vykořisťovatelé a podvodníci.


Jen podnikatelé ale ví, kolik úsilí je podnikání stojí. Často trvá léta, než se dočkají plodů své práce. Zadarmo to rozhodně není a podnikání často věnují mnohem více než jen osm hodin denně. Podnikání je proto vhodné pouze pro lidi, kteří upřednostňují svobodu před jistotami a nebojí se jít se svou kůží na trh.


Spousta lidí má odhodlání začít podnikat, nebojí se práce ani rizik. Nedaří se jim však najít obor, ve kterém by se uplatnili. Ne každý má to štěstí, že odjakživa ví, čím chce být. Někdy je potřeba hledat a najít své osudové povolání. Pojďme se podívat na obory podnikání, které jsou in a nabízí možnost slušného výdělku.

Staňte se úspěšným umělcem

Máte-li umělecké nadání, byla by škoda toho nevyužít. Není nic lepšího, než se věnovat svému koníčku, který vás uživí. Lidé umění milují a dokáží jej ocenit. Kromě šikovných rukou je však důležité umět sebe a své umění prodat. Tento talent bohužel není dán každému a uspět na poli umění vyžaduje nejen obrovský talent, ale také velkou dávku trpělivosti a obchodního ducha.

Nabídněte služby, které nikdo nechce dělat

Existuje spousta činností, které se dělat musí, ale lidé je dělají neradi nebo na ně nemají čas. Přibývá bohatých a vytížených lidí, které za tyto služby rádi a dobře zaplatí. V této oblasti uplatní ti, kteří se nebojí pracovat rukama. Mezi žádané služby patří venčení psů, hlídání dětí, úklid domácnosti, drobné práce v domácnosti a na zahradě (nejrůznější opravy a servis, sekání a údržba zahrady a bazénu apod.).


Hlavní výhodou je nulová vstupní investice. Jediné, co potřebujete, jsou šikovné ruce a ochota pracovat. Když zapojíte hlavu a obchodního ducha, můžete se dopracovat k vlastní firmě, které bude takové služby nabízet ve velkém jako úklidová služba, hodinový manžel či salon nebo hotel pro domácí mazlíčky.

Opraváři jsou žádaní

Stačí se podívat na sociální sítě, kde každou chvíli někdo shání někoho šikovného, který mu za rozumný peníz opraví mobilní telefon, televizi nebo pračku. Jste-li zruční, máte příslušné vzdělání, nebojte se své zlaté české ručičky nabídnou lidem, kteří je potřebují. Velké firmy jsou často drahé, a tak jsou drobní podnikatelé vyhledávaní. Šikovných opravářů není nikdy dost, každý by totiž chtěl být manažerem.

Nabídněte konzultace, staňte se poradcem

Dlouhá léta jste pracovali oboru a nyní o sobě můžete hrdě říci, že v dané problematice patříte mezi odborníky? Nabídněte své služby jako konzultant a poradce. Spousta lidí teprve začíná a za rady od zkušeného odborníka, které jeho kariéru nastartují mnohem rychleji než klasický způsob pokusu a omylu, jsou ochotni dobře zaplatit. Rozjeďte vlastní kurzy, semináře, školení, workshopy a individuální konzultace.

Blogujte a vlogujte

Blogerství je moderní záležitost typická zejména pro mladé lidi, kteří si bez internetu a chytrých zařízení už neumí představit žádnou činnost. Pokud něco umíte nebo něčemu rozumíte, můžete to jednoduše předat dál po síti. Jakmile si váš blog najde příznivce, spousty příznivců, začnete vydělávat a třeba se z vás stane mediální hvězda. Důležité je něco umět, být osobitý a jedinečný.

Zdravý životní styl je plný podnikatelských příležitostí

Žít zdravě je prostě IN. Touží vypadat dobře a cítit se zdravě. Moderní člověk se zajímá o zdravou výživu a pravidelně sportuje. Využijte toho, co umíte, a ukažte lidem, jak na to. Žádaní jsou osobní fitness trenéři i instruktoři skupinových lekcí. Kromě klasických skupinových cvičení jako spinning, jumping, aerobic, jóga a další jsou aktuálně velmi vyhledávané různé funkční tréninky, intervalové tréninky (tabata), workouty apod.


Podobné je to se zdravým jídelníčkem. Milujete zdravou výživu a rádi vaříte? Staňte se výživovým poradcem. Zejména díky sociálním sítím můžete lidem ukázat, jak snadno lze zdravě vařit a jíst. Staňte se někým, koho potřebují, a za jehož služby si rádi zaplatí.

Staňte se obchodníkem

Máte-li obchodního ducha a dokážete lidem prodat i jejich vlastní nos mezi očima, využijte toho. Tyto schopnosti totiž nemá každý. Ideální je, pokud lidem nabídnete něco, čeho je nedostatek nebo se to špatně shání. Můžete se domluvit přímo s výrobcem či výrobci a nabízet jejich zboží u nás. Dnes už není ani potřeba kamenný krám, stačí dobře udělaný e-shop.


Moderní je například dropshipping, kdy fungujete jako maloobchodník. Zboží de facto neprodáváte, ale nabízíte. Jakmile obdržíte objednávku, předáte ji velkoobchodníkovi a on se postará o zbytek. Velkoobchodník tak získá více zákazníků a vy zase finanční provizi.

Vozte lidi, pronajímejte pokoje

V posledních letech vznikají po celém světě projekty, které mají nahradit tradiční služby. Na místo taxíků tu máme například Uber. Máte-li vlastní vůz, můžete nabídnou své služby a vozit lidi za úplatu. V oblasti bydlení je velmi úspěšný AirBnB. Máte-li volný pokoj či byt, můžete jej nabídnout ke krátkodobým pronájmům, které vynáší velmi slušné peníze.

Spravujte sociální sítě

Další lákavá oblast, kde můžete začít podnikat snadno, rychle a hlavně bez investic. Máte-li dobré nápady a jste komunikativní, starejte se jiným podnikatelům o sociální sítě. Ono dávat zajímavé příspěvky a přitáhnout tak další a další zákazníky není vůbec snadné.

Staňte se copywriterem

Baví vás psaní a dokážete psát téměř o čemkoliv jako odborník? Nabídněte své služby jako copywriter. Spousta firem potřebuje nové texty na webové stránky a nejrůznější články, které si nestíhají psát samy, ale najmout si vlastního člověka se jim finančně nevyplatí. Je to velmi kreativní a svobodné povolání, které můžete dělat kdykoliv a odkudkoliv.

Najděte na trhu díru

Na trhu ještě zdaleka není vše, i když se může zdát, že ano. Základem úspěchu je najít to, co lidé chtějí, potřebují a jsou za to ochotni zaplatit. Podívejte se například na české outdoorové firmy Tilak a Sir Joseph. Kdysi dávno našli díru na trhu, zalepili ji a dnes patří k úspěšným firmám, které své zboží prodávají v Česku i zahraničí.


Moderní jsou například služby a výrobky v oblasti zdravé výživy jako potraviny bez lepku, veganská strava, bio potraviny a další) nebo originální oblečení pro ty, kteří mají dost neoriginální módy v běžných obchodech. Možnost je skutečně hodně, stačí se porozhlédnout a vypátrat, co lidem chybí.

Závěrečné tipy, jak uspět jako podnikatel

Ať už se rozhodnete podnikat v čemkoliv, naučte se ve svůj prospěch využívat vše, co vám současná doba nabízí. Významnou roli například hrají sociální sítě. Udržujte své webové stránky aktivní, založte se samostatný podnikatelský profil, profil na instagramu a sdílejte různé příspěvky ze svého oboru. Nabízejte služby, ukažte jak pracujete, buďte vstřícní, milí a profesionální. Chcete-li uspět, musíte být v první řadě vidět.


  • Najděte příležitost, dělejte, co vás baví a naplňuje.
  • Uplatněte především to, co umíte. Nevstupujte do oborů, kterým nerozumíte. Lidé to poznají.
  • Buďte jiní. Ať už produktem, službami, marketingem či přístupem.
  • Hledejte inspiraci u konkurence a vyvarujte se stejných chyb.
  • Poslechněte si příběhy úspěšných podnikatelů.Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.