Ondřej Fryč a Mall.cz - začal jsem od nuly

Příběhy podnikatelů

Přidal admin, dne 13. 08. 2019,  0x


Ondřej Fryč se proslavil jako zakladatel jednoho z největších e-shopů Mall.cz. Jeho prodej mu umožnil založit vlastní investiční firmu Reflex Capital, která investuje do různých projektů. Takto podpořil například projekt Rekola, Fruitisimo, ePojisteni.cz či Spaceknow. Své investiční cíle si vybírá na základně opravdového nadšení jejich tvůrců. 


Začít od nuly a vybudovat úspěšné “imperium” se podaří pouze pár vyvoleným, kteří mají ohromné odhodlání, silnou vůli a neskutečnou trpělivost. Mezi takové patří český podnikatel a investor Ondřej Fryč. Podnikat začal už jako kluk. Zatímco jeho stejně staří kamarádi bezstarostně hráli fotbal a chodili na pivo, on už vydělával nemalé peníze.

Ondřej Fryč - prodával jsem rybí konzervy

Ondřej Fryč začal podnikat v 90. letech, ale ne v jeho úplných začátcích, kdy se mohl chytit téměř každý. První větší obchodní zkušenosti získával během studií na pražské VŠE, kde studoval Informační management. Celý rok prodával rybí konzervy, které do Čech dováželi z Pobaltí. Poté pracoval jako projektový manažer podnikatelských studií pro Nizozemskou obchodní komoru.


Ondřej založil svůj životní byznys e-shop Mall.cz ve svých 27 letech v roce 2000 společně se dvěma společníky. Původní název zněl Bilezbozi.cz. Začátky podnikání byly úspěšné a Mall.cz pod sebou brzy začal sdružovat a propojovat různé internetové obchody. Prošel si několika nepříjemných období a Mall.cz prodal nadvakrát. Dnes vydělané peníze investuje a podporuje mladé lidi k rozjezdu vlastního podnikání.

Mall.cz - úspěchy střídaly krize

Cílem Mall.cz bylo změnit model nakupování na internetu. Začátky byly těžké, ale již první roky Mall.cz prodal zboží za necelý milion korun. Následovaly investice do rozšiřování sortimentu, infrastruktury, dopravy i zákaznických služeb. Po pěti letech Mall.cz vstupuje na zahraniční trhy.


V době celosvětové finanční krize se však Mall.cz propadl do červených čísel. Ke krachu měl Mall.cz velmi málo, naštěstí Ondřej našel ochotné investory. Dvě společnosti Intel Capital a MCI tehdy do Mall.cz investovaly přes 250 milionů korun, což Ondřeje a jeho firmu Mall.cz doslova zachránilo.


V době krize mu také hodně pomohl kamarád Ondřej Tomek, spoluzakladatel portálu Centrum.cz. Ten prodal svůj podíl a začal cestovat po celém světě. Když mu zavolali z krachujícího Mall.cz, poslal potřebné peníze a stal se společníkem. Nešlo o charitu, ale promyšlený tah. Od okamžiku jeho vstupu totiž začala hodnota Mall.cz růst a přinášet opět zisk.


Po 16 letech budování a řízení jednoho z největších e-shopů v Evropě Mall.cz prodal a peníze vložil do svého investičního fondu Reflex, kterému se od té doby věnuje naplno.

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.