Jak obchodovat binární obce – nejdůležitější tipy pro začátečníky

Nezařazené

Přidal kulicka, dne 26. 01. 2019,  0x

Jak obchodovat binární obce – nejdůležitější tipy pro začátečníky

Na této stránce najdete ty nejdůležitější informace i tipy pro nováčky ve světě obchodování. Tento článek vám může posloužit jako jakýsi základní rozcestník či odrazový můstek právě do světa binárních opcí. Zejména zde totiž najdete informace pro úspěšný začátek obchodníků „nováčků“.

1. Jak a proč obchodovat binární opce

Obchod s binárními opcemi je jedna z možností výdělku po internetu. Výhodou téhle možnosti vydělávání je, že nepotřebujete sedět dlouhé hodiny na školeních, ale postup je poměrně jednoduchý a naučit se ho může úplně každý. Tyto obchody probíhají přehledně a rychle.

Výhodou je i dlouhodobá perspektiva, neboť s trochou cviku se z obchodování binárních opcí může stát váš hlavní příjem. Záleží jen na vás, jak moc se budete této činnosti věnovat.

Všichni jste už asi slyšeli o obchodování na burzách, kde se nakupují a prodávají akcie za několik set tisíc nebo rovnou i miliónů korun. Je to kvůli toho, že pohyb na takové burze je pomalý a pro ziskově dostatečně zajímavý obchod je potřeba velkého množství peněz a dlouho čekat než se peníze zhodnotí.

S binárními opcemi je to všechno daleko jednodušší, rychlejší a potenciální výdělky vyšší. Jak se vám líbí myšlenka, říct svému šéfovi sbohem?

Jednoduše řečeno: obchodník (vy) si zvolí, zda se cena vybrané komodity bude pohybovat dolů nebo nahoru. Jestliže bude odhad správný, získá odměnu i 100 % z investované částky. Jelikož se dá pohyb trhu poměrně přesně předpovídat, je možné si takto skutečně vydělávat.

2. Jak určit správně, který obchod provést

Když už víte, co to jsou binární opce a rozhodli jste se je obchodovat, můžete se pustit dále.

Cílem je tedy správně odhadnout, jestli půjde cena nahoru nebo dolů. Pro správný odhad se používají různé strategie. Je jich spousta i volně k nalezení na internetu, proto každá zvídavá duše může být uspokojena.

Strategie se dají dělit na dva typy, přičemž byste rozhodně neměli zapomínat ani na jeden z nich:

  • Technická analýza
  • A fundamentální analýza

Podstatou technické analýzy je sledování grafů různých ukazatelů s použitím řady technik. Správné vyčtení informací z grafu vám mnohonásobně pomůže zvýšit šance na správnou trefu. Pomocí těchto modelů obchoduje většina traderů.

Asi nejelementárnější potřeba na této analýze je schopnost správně číst tzv. svíčkové grafy. Naprosto nezbytný základ není jen vědět, že červená znamená pokles ceny a zelená vzestup, nezbytné je pochopit i „knoty“ a další souvislosti. Se základy se můžete seznámit např. zde.

Druhý typ obchodování vyžaduje rozsáhlejší vědomosti, více úsilí a všeobecný makroekonomický přehled, jelikož se při tom snažíte předpovědět vývoj trhu na základě široké analýzy obchodů, ekonomik, zákonů i vyhlášek atd. K tomu se používají různé statistiky, nejnovější zprávy ze světa, prohlášení významných firem atd.

3. U kterého brokera je nejlepší založit si účet

Sice vám nemůže poskytnout žádný ultimátní rozhodovací systém, avšak existuje seznam doporučených a prověřených brokerů. Klíčem je nedat pouze na osobní sympatie či intuici, ale raději si podrobně projděte detailní statistiky brokerů. Na jejich základě se pak rozhodujte.

Najít si reference můžete poměrně snadno, stačí zadat název brokera do vyhledávače a pročíst si několik prvních stránek (raději ne jen jednu). Pokud by se vám nedařilo nalézat weby s referencemi, prostě do vyhledávané fráze připište „reference“ nebo „hodnocení“ a je to…

Důležité faktory pro výběr jsou zejména:

  • Jak velký profit vám za každý vítězný obchod nabízí
  • Zda se jedná o platformu v češtině (pokud máte problém s angličtinou)
  • Jak vysoká je minimální výše vkladu a jaká je minimální výše obchodu
  • V jakých délkách nabízí broker obchodování (60 vteřinové, 3 minutové, 5 minutové nebo 60 minutové opce?)
  • Nabízí broker demo účet, popř. nabízí jej zdarma?

Věnujte výběru brokera dostatek času, neboť špatná volba by vám mohla přinést značné komplikace.

4. Jak na začátek obchodování

Samotné založení účtu je dost intuitivní. Ověření se nebojte, to je běžná a logická věc, možná po vás budou požadovat i zodpovězení krátkého dotazníku – to je vše v pořádku. Jakmile jste zaregistrovaní a vložíte do platformy své peníze, můžete se do toho pustit. Ale…

Po výběru brokera a zvolení obchodovaného aktiva byste se neměli hned vrhnout do obchodování. Nejprve po cca měsíc maximálně 3 zkuste obchodování nanečisto. Jak? Váš zvolený broker nejspíše nabízí demo účet, na kterém můžete obchodovat s fiktivními penězi.

Déle byste neměli na demo účtu setrvávat, jelikož by pak pro vás mohl být přechod ke skutečným penězům komplikovaný.

5. Jak vložit své peníze

Jste tedy již pevně rozhodnutí obchodovat binární opce a máte vybraného brokera? První co teď musíte udělat je převést své peníze na obchodní účet.

Sice se vklady mohou v detailech u jednotlivých brokerů lišit, ale podstata procesu je vesměs stejná. Použijete internetovou peněženku Skrill nebo kreditku, popř. vložíte peníze bankovním převodem.

Pro bližší představu, jak nízká může být minimální výše vkladu, pro vás máme několik příkladů. U brokera IQ Option je to pouhých 10 dolarů. U BDSwiss je to 100 dolarů. Pro většinu dalších brokerů je to potom 200 nebo 250 dolarů.

6. Jak si můžete vybrat vydělané peníze

Jestliže jste se prokousali všemi informace a už máte obchodování úspěšně za sebou, určitě vás napadá, jak vypadá vybírání peněz. Inkasování peněz je jednoduché, stačí se přihlásit do obchodní platformy a následně kliknout na tlačítko withdrawal.

Peníze by měly dorazit do 7 pracovních dnů, ale vesměs to bývá ještě rychleji (záleží na konkrétním brokerovi). Pak už jsou zcela vaše a můžete je utratit, za co budete chtít nebo je třeba znovu investovat.

Závěrem jedno varování - nezapomeňte na daně!

Mějte na paměti, že příjmy vytvořené obchodováním binárních opcí jsou zařazeny mezi ostatní příjmy a jako takové je potřeba je zdanit. Daní se 15% sazbou, neodvádíte z nich ani zdravotní ani sociální pojištění (tedy jen 15 % a nic víc).

Samozřejmě na takové obchodování nepotřebujete živnostenský list, můžete obchodovat i jako fyzická osoba, akorát musíte podat daňové přiznání (na začátku následujícího roku). K tomu vám doporučujeme využít služeb nějaké šikovné účetní anebo daňového poradce.

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.