Jak začít podnikat na internetu

Podnikání

Přidal kulicka, dne 25. 08. 2018,  0x

Jak začít podnikat na internetu

Internet nabízí, jak jistě víte, celou řadu možností a jedna z nich skutečně je na něm vydělávat! Stačí mít dobrý nápad a zvolit správnou strategii, jak jej proměnit v podnikatelskou činnost a je to, vyděláváte! Nemusí to být jenom e-shop nebo webové stránky, možností je mnohem více a dozvíte se o nich právě v tomto článku. 

Ukážeme vám nejen, jaké jsou možnosti podnikání na internetu, a jaké jsou možnosti přivýdělku na internetu.


Co je potřeba?

V zásadě se u každého nápadu říci, že bude potřeba:

 • skvělý nápad
 • odhodlání a píle
 • počáteční investice

Samozřejmě jsou možnosti, které budou vyžadovat jen minimum kapitálu nebo zase minimum nápaditosti. Některé zkrátka potřebují více něčeho a méně zase něčeho jiného, ale část ze všech 3 složek je v každé možnosti podnikání i přivýdělku. Například u copywritingu musíte kus investice nahradit pílí, u e-shopu vyměníte kreativitu za vysokou investici a tvrdou práci atd.

Pokud vám někdo tvrdí nebo někde na nějakém webu píše, že slibuje snadný zisk, kdy nebudete muset nic moc umět, nebude potřeba moc ani pravidelně ani dlouho pracovat a už vůbec po vás nechce žádnou investici (nebo jen tu vstupní, ale zato pořádnou) je jasné, že je to podvod!


Obecně lze říci, naučte se prodat!

Zjistěte, co umíte a prodejte se! Pokud máte jakékoliv znalosti, které většina lidí nezná nebo danou činnost neumí, můžete je ostatním za poplatek prodat. Nestyďte se toho využít. Podstata je jednoduchá, lidé od vás koupí to, co neumí, nebo co zvládnete levněji či rychleji než oni, nebo pokud v tom jste odbornější než oni.

Možností toho, co můžete nabízet je spousta:

 • může to být v práce s wordpressem
 • skládání origami
 • kurzy, školení či doučování
 • účetnictví
 • jazykové služby
 • manuální práce
 • úklid
 • a mnoho dalších


Podívejte se na několik způsobů:

1. S čím lze na internetu podnikat

Zkuste se věnovat grafice

Že to neumíte? Naučte se to! Může se jednat o fotky v reklamách, novinách, fotoshop, modeling aj. S grafikou se setkáte snad všude – na billboardech, v televizi, na FB… Grafiků je potřeba opravdu hodně a ne každý je profesionál, takže to s trochou cviku můžete být i vy.


Založte si blog nebo točte youtube kanál

Podstata je získat svou komunitu lidí, tedy návštěvy či zhlédnutí.

Je to běh na dlouhou trať, ale pokud vytrváte a budete úspěšní, dá se tímto neježe uživit, ale dokonce i velice solidně! Začátky jsou pomalé a většina to vzdá po vyprchání počátečního nadšení a prvotních nápadů. Pokud se ale někam nad ně dostanete, začne se vám úsilí vracet v podobě peněz.

Obě výše zmíněné možnosti nabízí výdělek skrze reklamy. Budete nenápadně propagovat dané výrobky či na svém webu poskytovat placené reklamní plochy.

Možná ale nevíte, že společnost provozující youtube dokonce platí těm úspěšnějším kanálům podle počtu zhlédnutí videí či počtu odběratelů daného kanálu. Jen tak… prostě za to, že je lidé sledují.


Nákup domén

Počet domén není neomezený, lze sice vymýšlet nové a nové, ale ty nejlepší přinášejí více návštěv a tím i peněz. Mimo to taky bývají rychle obsazené. Velkým společnostem silně záleží na dobré doméně. Jsou tací, kteří domény obsazují s předstihem, a pak je prodávají za mnohem více, než je nakoupili.

Je to sice na jednu stranu risk, že je nikdo nekoupí, ale risk je zisk ne? Klíčem k úspěchu je tak chytrý nákup těch správných domén, o které bude brzy velký zájem.

Trochu odlišnou možností je rozjíždět různé weby, které si pak někdo koupí již zaběhnuté (jako domy na klíč), aby se vyhnul pomalým začátkům a vyřizování při zakládání.


Učte

Umíte anglicky, španělsky nebo jiným cizím jazykem, nebo máte na to stát se koučem či mentorem?

Tak neváhejte a učte! Nemusí to být jen profesionální úroveň, může se jednat i o konverzaci nebo učení školáků či doučování studentů, firemní školení aj. Další možnost je jazyková korekce různých prací – i odborných, třeba diplomek a bakalářských prací.

Víte, že to jde i na dálku? Přes skype, telefonní konverzace, e-maily apod.


2. Jak na si na internetu přivydělávat

Prodejte věci, které máte doma, ale už je ne využíváte

Zvláště máte-li doma hodně místa, nebo dokonce máte-li zahradu, budete překvapení, kolik cenných věcí tam najdete.

Často se jedná o pro vás úplné zbytečnosti, ale ty předměty skutečně mohou mít nějakou hodnotu. A dokonce se na internetu dají najít takoví noví majitelé, kteří za ty věci ještě rádi zaplatí!

Může se jednat o truhlu po babičce, staré známky, kolo, staré rádio, motorku, vojenskou lékárničku, gameboye atd. Ani to nemusí být nutně starožitnosti, například se může jednat o čajový servis, skleněný komplet, sadu příborů, nepoužívaný nábytek aj.

Vidíte kolik je možností? Bohužel lidé buďto nevěří v hodnotu těch věcí nebo se jim jen nechce fotit, hledat kupce, dohadovat se o ceně… Přitom můžete využít některé z aukčních webů či internetových bazarů. Takto to ani nemusí trvat dlouho a máte krámy mimo dům a peníze na účtu.


Copywriting

Že psaní nemáte v krvi? Nevadí! Dá se to naučit… A nemusíte být zrovna profesionální redaktor na plný úvazek. Zkuste googlit pojem copywriting. Jedná se o psaní článků na různá témata pro různé zadavatele. Vesměs ani nemusíte být zcela originální a můžete se inspirovat v již existujících článcích.

Na živobytí je to málo, ale jako student či jako přivýdělek k mateřské to oceníte.Závěrem

Ať už jste si zvolili kteroukoliv z možností v čem podnikat na internetu, přejeme vám mnoho úspěchu a ať se vám vaše cíle vyplní.

Nenechte se však zaslepit růžovými brýlemi. Internetové podnikání je stejná, ne-li ještě větší, dřina jako každé jiné podnikání. Konkurence je nebezpečně blízko, trendy se mění atd.

Nebude to ničím jednodušší jen proto, že většinu času můžete sedět u počítače. Na cestě za úspěchem narazíte na překážky, možná zažijete frustraci, kdy i přes sebevětší píli nedosáhnete daného úspěchu, nebo dokonce přijde dočasný pokles… Může se vám podnikání vydařit, ale taky ne.

Pokud ale vytrváte a podaří se vám dosáhnout cíle, budete na konci obdařeni vaším zaslouženým úspěchem… Stanete se internetovým podnikatelem!

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.